HC WENDY Mělník - SPARTA Kutná Hora 27 : 34 / 14:17 /

Vítězstvím na hřišti posledního Mělníka zahájil náš tým mužů včera odpoledne jarní část SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY.................

Včera – v neděli 5.4.2009 zahájil náš tým mužů jarní část SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY prvním utkáním, ve kterém nastoupil od 16,00 hodin na venkovním hřišti posledního týmu soutěže – HC WENDY Mělník.

V sestavě SPARTY došlo na poslední chvíli k několika změnám, když se pro nemoc či jiné důvody omluvili Hrčka, Horníček, Šalátek a Thieme. V brance dostal tentokrát od začátku utkání příležitost dorostenec Červenka, pro kterého to byl první mistrovský zápas za muže. A zároveň dost těžký „křest ohněm“. Obrana před ním totiž často chybovala a nechávala domácím střelcům hodně prostoru a Ti toho dokázali využívat. A proto byl vývoj skóre překvapivě hodně vyrovnaný. Domácí šli 4x do jednobrankového vedení a hosté pouze dotahovali. Poprvé šel tým SPARTY do vedení v 9.minutě – 4:5, o dvě minuty později již opět vedli domácí – 6:5. V 15.minutě vedli domácí poprvé o 2 branky – nejprve 9:7, o chvilku později 10:8 a Červenku / který si do té doby připsal 5 úspěšných zákroků / nahradil „veterán“ Malý. Za tohoto stavu se hráčů SPARTY podařilo v rozmezí 16.-18.minuty 4x skórovat a rázem vedli 10:12, ve 21.minutě 11:13. Domácím se do 22.minuty podařilo ještě vyrovnat na 13:13, následovala však další 4 branková šňůra a ve 28.minutě vedla SPARTA 13:17. Škoda, že v závěru nevyužila možnosti přechodu do rychlého protiútoku, naopak po chybné rozehrávce a ztrátě míče domácí upravili na poločasových 14:17.

Začátek 2.poločasu se SPARTĚ vydařil, přežila bez úhony dohrávanou přesilovku domácích a třemi brankami v úvodních třech minutách zvýšila vedení na 14:20. V dalším průběhu utkání již hru bez problémů kontrolovala a nedala domácím žádnou šanci na zvrat v utkání. Ve 40.minutě byl rozdíl stále 6ti brankový – 18:24. Ve 42.minutě, stále za tohoto stavu vystřídal výborně chytajícího Malého opět Červenka a v závěrečných cca 18 minutách dokázal, že chytat rozhodně umí. Zlikvidoval domácím střelcům několik jasných tutovek a branky inkasoval hlavně po nedůrazné střelbě svých spoluhráčů a následných rychlých protiútocích. To však již nic nemohlo změnit na jasném a zaslouženém vítězství týmu SPARTY v tomto úvodním jarním mistrovském utkání.

Z brankářů SPARTY byl tentokrát lepší zkušený Malý, který si připsal 10 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 55,6 %, dorostenec Červenka měl 14 úspěšných zákroků a úspěšnost 42,4 %. Z hráčů v poli se střelecky nejvíce dařilo Hasalovi, autoru 12 branek, který neomylně proměnil všech 5 svých sedmiček. Sedm branek zaznamenal Kůrka, spotřeboval však 21 střel a mnohdy byly jeho pokusy hodně zbrklé či zbytečné. Dobrou úspěšnost měl Morysek / 9-6 / a také Hovorka / 5-3 /. Smůlu měl několikrát Hájek / 2x trefil tyč-tyč /. Po více než roční zdravotní pauze nastoupil J.Salák a bude jistě vítanou posilou. Solidní výkon odvedl na – pro něj nezvyklém místě střední spojky Polívka ml. a v obraně Šnajdr / navíc získal 3 sedmičky /. Jinak v útoku byli tentokrát hráči SPARTY hodně aktivní, o čemž svědčí rekordních 77 pokusů, úspěšnost byla o něco horší / 44,2 % /. V obraně to někdy „zaskřípalo“ a brankářům to hráči SPARTY v této činnosti příliš neulehčili / 27 obdržených branek je přece jenom příliš /, na vítězství to však bohatě stačilo.

Tým domácích hodně podržel „veterán“ Dřevíkovský, který si připsal dokonce 26 úspěšných zákroků, střelecky se nejvíce prosadili zkušení Keller / 8 / a Hradecký / 6 /.

Jinak utkání se hrálo velmi slušně, o čemž svědčí pouze 3 vyloučení a rozhodovali ho s přehledem pánové Kábrt a Průžek.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 12, Kůrka 7, Morysek 6, Hájek 3, Hovorka 3, Polívka P.ml. 2, Salák A. 1, Polívka P. st., Salák J. a Šnajdr. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 - 2, VYLOUČENÍ: 1 - 2, SEDMIČKY: 3/3 – 6/5, ROZHODČÍ: Kábrt / Ml.Boleslav / - Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 20.

DALŠÍ VÝSLEDKY 10.kola:

Chodov “B“ – Ml.Boleslav 26 : 26, Kolín “B“ - Žel.Brod 26 : 24, Vršovice – Úvaly 25 : 22, Zruč – Libčice 23:19