Pozvánka na sobotní utkání SRL: SOKOL Žel.Brod - SPARTA

Tuto sobotu - 9.května zajíždí náš tým mužů k utkání 14.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY na hřiště jediného zástupce z Východních Čech - SOKOLA ŽBS Železný Brod...................

Sobotní soupeř SPARTY působil dlouhá léta ve vyšších soutěžích. Před dvěma roky však sestoupil z II.ligy a nyní již druhou sezónu startuje ve SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIZE. V loňském ročníku obsadil celkové 5.místo se ziskem 21 bodů.

Vzájemné zápasy mezi SPARTOU a Železným Brodem v loňské sezóně SRL vyzněly jasně pro východočechy. Na podzim 2007 Železný Brod využil domácího prostředí k vítězství 27:20, když v poločase vedl náš tým 12:13. Vedení si udržoval ještě ve 37.minutě – 16:17, v dalším průběhu však domácí otočili vývoj utkání – v 50.minutě 21:19 a v závěru již byli jasně lepší, o čemž svědčí konečný výsledek. Z týmu domácích byla jednoznačně nejnebezpečnější dvojice Novotný / 9 branek / - Janus / 8 branek /. Branky SPARTY tehdy zaznamenali: Kůrka 9, Hrčka 4, Šalátek 3, Hájek, Hovorka, Morysek a Šnajdr po 1.

V odvetě na jaře 2008 náš tým prohrál i doma, tentokrát 27:30, když již v poločase prohrával 13:16. Brankově tehdy vynikl Hasala, ani jeho 14 branek však na zisk bodů nestačilo.  Nejvíce branek hostů v tomto utkání dal Pavlata – 12.

A ještě si připomeňme vzájemná utkání z let předcházejících – v druholigové sezoně 2004/2005 oba týmy využili výhody domácího prostředí k vítězství, na podzim 2004  SPARTA 25:24, na jaře 2005 Žel.Brod 24:22. V sezónách 1992/93, 1993/94 a 1994/95 v utkáních východočeského OBLASTNÍHO PŘEBORU ve všech šesti zvítězil Železný Brod !!!

V letošním ročníku SRL se oba sobotní soupeři střetli v utkání 1.kola 7.září 2008 v Kutné Hoře. SPARTA tehdy podala velmi dobrý výkon a po poločasovém vedení 13:6 slavila zisk bodů za vysoké vítězství 30:16. Oba soupeři tehdy nastoupili v těchto sestavách – SPARTA: Pristaš, Malý – Hasala 8, Kůrka 8, Šalátek 3, Breyl 2, Morysek 2, Polívka st. 2, Šnajdr 1, Hájek 1, Hovorka 1, Jelínek 1, Horníček a Salák A. Žel.Brod: Michler – Janus 7, Čech 3, Vele 3, Lubas 2, Makal 1, Křivánek, Saska a Tuláček.

V jarní části SRL odehrál Železný Brod 4 utkání a ve všech odešel poražen – postupně prohrál v Kolíně 24:26, doma s Chodovem 20:23, doma s Ml.Boleslaví 25:31 a před týdnem v Libčicích 16:27.

Tým SPARTY odehrál na jaře taktéž 4 utkání – všechna však vítězná. Postupně vyhrál v Mělníku 34:27, doma nad Zručí 33:22, v Kolíně 28:22 a před týdnem doma na Chodovem „B“ 29:27.

V průběžné tabulce SRL je SPARTA Kutná Hora po 13.kole stále na 1.místě s bilancí: 13 – 11 – 1 – 1, skóre 371:287 a ziskem 23 bodů / stejně jako Mladá Boleslav, která má však o jeden zápas odehrán více /. Železný Brod je prozatím v tabulce osmý s bilancí: 13 – 3 – 1 – 9, skóre 272:337, zisk 7 bodů.

A ještě fakta k utkání 14.kola SRL: SOKOL ŽBS Železný Brod - SPARTA Kutná Hora –– hraje se v sobotu 9.5. od 18,00 hodin ve sportovní hale v Železném Brodě za řízení dvojice Liška - Blanar.

Ve stejný den, v sobotu 9.května zajíždí tým starších žáků SPARTY do Úval, kde sehraje třetí jarní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU. Zde budou startovat: domácí SOKOL Úvaly, JISKRA Zruč n/S., SOKOL Kobylisy, AŠ Mladá Boleslav a SPARTA Kutná Hora. Volno mají tentokrát HC WENDY Mělník a SPARTAK Příbram.

V neděli 10.května proběhne v Kutné Hoře třetí jarní mistrovský turnaj OBLASTNÍHO PŘEBORU dorostenců za účasti 4 týmů – JISKRY Zruč n/S., HC WENDY Mělník, SOKOLA Libčice n/V. a domácí SPARTY Kutná Hora. Volno má tentokrát SOKOL Bělá p.Bezdězem. Hraje se na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově od 9,00 hodin. Zahajovací utkání obstarají „okresní rivalové“ K.Hora – Zruč.