SOKOL Libčice - SPARTA Kutná Hora 2 3 : 2 0 / 10 : 12 /

Ve "sváteční úterý" - 8.května si náš tým mužů dojel pro první jarní porážku do Libčic nad Vltavou. Na novém, ale promoklém hřišti rozhodl lepší 2.poločas domácích.

V úterý 8.května bylo na programu další – již 17.kolo SRL a náš tým mužů v něm zajížděla na hřiště SOKOLA Libčice nad Vltavou. Do utkání tentokrát nastupoval v hodně prořídlé sestavě, pouze s jedním brankářem a  osmi hráči do pole. Navíc bylo utkání poznamenané deštivým počasím, které se střídalo s občasným sluncem. Nové libčické hřiště sice není tak kluzké jako to v Kutné Hoře, za deště však i zde byl pohyb hráčů dost omezen. Pro oba týmy však byly podmínky stejné.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, ve 3.minutě byl stav nerozhodný - 2:2. Poté  hosté přešli do vedení 2:4 a v 11.minutě 3:5, domácí však 4 brankovou šňůrou otočili do 16.minuty na 7:5. Druhá polovina 1.poločasu byla ve znamení náporu hostujícího týmu, který do 21.minuty přešel do vedení 7:8, ve 24.minutě vedl 8:10 a ve 27.minutě již 9:12. V samém závěru potom domácí upravili na poločasových 10:12.

Do 2.poločasu se opět silně rozpršelo a to byla spíše voda na „mlýn“ domácích. Těm se rozchytal brankář Kříž a výrazně zlepšili obranu, zatímco hosté se střelecky trápili. Navíc celý 2.poločas nemohl nastoupit pro obnovené zranění zápěstí Thieme, určitou část proseděl s naraženým loktem Morysek. A zbytek týmu na víc neměl. Sice ještě ve 34.minutě vedl 12:13, v dalším průběhu však již byli ve vedení domácí a to až do závěrečných minut ohlídali. Ve 47.minutě bylo sice jejich vedení pouze jednobrankové – 17:16, poté však odskočili na rozdíl 4 branek – v 57. minutě na 21:17 a to rozhodlo. Nakonec utkání skončilo vítězstvím domácího týmu o 3 branky – 23:20. V utkání měli výrazně lepší 2.poločas a zvítězili zaslouženě. Hodně je podržel brankář Kříž / měl 19 úspěšných zákroků, z toho 15 ve 2.poločase /, střelecky se nejvíce prosadil Kiselica, autor 9 branek. A také se zlepšenou hrou domácích v obraně ve druhém dějství měli hosté problémy. V oslabené sestavě se již nedokázali tak prosazovat, jako tomu bylo v 1.poločase. Kanonýr Kůrka ve 2.poločase již skóroval pouze 2x ze sedmičky a jeho branky ze hry týmu také hodně chyběli. A ostatní se již prosazovali pouze sporadicky. Brankář Hroch si tentokrát připsal 12 úspěšných zákroků / úspěšnost necelých 35% /, obrana před ním však byla často hodně propustná. A tak si náš tým připsal po čtyřech vítězstvích v řadě první jarní porážku.

Vývoj skóre – 1.poločas: 1:0, 2:1, 2:4, 3:5, 7:5, 7:8, 8:8, 8:10, 9:10, 9:12 a 10:12.

-          2.poločas: 12:12, 12:13, 14:13, 15:15, 17:15, 19:17, 21:17, 22:18, 23:19 a 23:20.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Kůrka 5, Rudolf 4, Hrčka 3, Morysek 3, Hovorka 2, Thieme 2, Šnajdr 1 a Jelínek. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 - 4,  VYLOUČENÍ: 3 - 6,  Č.KARTY: 1 - 0,  SEDMIČKY: 3 / 2 – 2 / 2,

ROZHODČÍ: Skružný – Václavková / oba Praha /,  DIVÁCI: 40.