SOKOL Libčice - SPARTA Kutná Hora 2 3 : 2 3 / 11 : 12 /

Ve 4.kole SRL zavítal náš tým mužů na hřiště SOKOLA Libčice nad Vltavou, kde již dlouho nedokázal bodovat.......................

Ve 4.kole SRL zajížděl náš tým mužů do Libčic opět v silně oslabené sestavě, chyběli brankáři Hroch s Kotvalem a v poli Hrčka, Polívka st., Rudolf a Šnajdr. Navíc ve stejný den hráli dorostenci mistrovský turnaj ve Zruči nad Sázavou  a tak tým doplnil pouze Hovorka.

I přes tyto absence podal tým velmi dobrý výkon a nakonec odvezl po dlouhé době z Libčic cenný bod.

Ale postupně. Začátek utkání byl hodně vyrovnaný, domácí sice vedli 2:0 a 3:1, ve 12.minutě bylo srovnáno – 3:3. Potom se domácí prosadili 4x v řadě a ve 21.minutě byl stav 7:4. Hráči SPARTY však dokázali odpovědět stejně a hlavně rychle a již ve 23.minutě bylo opět vyrovnáno – 7:7. Závěrečné minuty 1.poločasu se lépe vydařily našemu týmu, který přešel ve 25.minutě poprvé do vedení – 8:9, v poslední minutě měl dokonce k dobru náskok 2 branek – 10:12. Těsně před poločasovým hvizdem domácí upravili na konečných 11:12.

Druhý poločas byl opět hodně vyrovnaný, náš tým si udržoval 1-2 brankové vedení a domácí dotahovali. Ve 47.minutě náskok SPARTY poprvé narostl na rozdíl 3 branek – 17:20 a tento rozdíl platil ještě v 53.minutě – 19:22. Poté domácí snížili na 21:22, v 56.minutě měli hosté opět k dobru 2 branky – 21:23. Bohužel, stejně jako v průběhu celého utkání, tak i v závěru se někteří hráči SPARTY nevyvarovali technických chyb a toho domácí dokázali využít ve svůj prospěch. Nejprve v předposlední minutě snížili na 22:23 a po další ztrátě hostujícího hráče v poslední minutě / cca 20 vteřin před koncem !!! / dokonce vyrovnali na konečných 23:23. Tuto branku zaznamenal po seběhnutí domácí brankář z pravého křídla !!! Co dodat ?

Bod ze hřiště Libčic, zvláště po předchozích, nepříliš lichotivých výsledcích s tímto soupeřem, je velmi cenný. Ovšem po průběhu utkání a hlavně po 3 brankovém vedení v závěru je to spíše zbytečná ztráta. Škoda, není to v letošní sezóně poprvé. Lavička týmu však byla opět dost prořídlá a některým klíčovým hráčům prostě docházel dech. Absence výše zmíněných hráčů byla hodně znát. Ale některé individuální chyby hráčů jsou trestuhodné !!

Výborné utkání tentokrát odchytal „nestárnoucí veterán“ Malý / mimochodem tento týden – ve středu slaví již 49.narozeniny !!! /, který měl úspěšnost 50% !!! Střelecky tým držel kanonýr Kůrka, dařilo se i Moryskovi a Thiememu / nastoupil letos poprvé /. Více branek se čekalo od Hasaly, domácí brankář jej však měl ze společného působení v DUKLE Praha „dost přečteného“.Velmi spolehlivě zahrál, hlavně v obraně A.Salák ml. Ostatní zahráli dle svých možností – „střídavě oblačno“.

A závěr ze sobotního utkání – bod z Libčic je ze zlata – ale měly být oba !!!

Vývoj skóre : 1.poločas : 1:0, 3:1, 3:3, 7:3, 7:7, 8:7, 8:9, 9:9, 9:10, 10:10, 10:12 a 11:12.

2.poločas : 12:12, 12:13, 13:15, 15:15, 15:17, 16:18, 17:20, 18:21, 19:22, 21:22, 21:23 a 23:23.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Kůrka 9, Morysek 5, Thieme 5, Hasala 3, Hovorka 1, Jelínek, Salák A.ml. a Šalátek. TRENÉR : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 2 – 3, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/2 – 2/1, ROZHODČÍ: Vávra – Moravec, DIVÁCI: 30.