SOKOL Vršovice - SPARTA Kutná Hora 27 : 26 / 13:11 /

Ve 2.kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů byl náš tým blízko zisku bodů.......

Ve 2.kole SRL mužů nastoupil tým SPARTY v neděli 9.9. na hřišti SOKOLA Vršovice. A opět v poněkud oslabené sestavě. Stále chyběli Kotval, Morysek a Thieme, oproti minulému utkání navíc brankář Hroch, Polívka st., Šnajdr a dorostenec Bušina. Naopak se do sestavy vrátil pivot a opora obrany Rudolf.

Do utkání vstoupil tým SPARTY velmi dobře a až do 8.minuty si udržoval 1-2 brankové vedení. Potom však hráči naprosto „vypadli z role“, dlouhých 12 minut nedali branku a domácí přešli do 5 brankového vedení. Ze stavu 3:5 v 8.minutě otočili sedmibrankovou šňůrou na 10:5 ve 20.minutě !!! V poslední desetiminutovce 1. poločasu se hráči SPARTY „vrátili“ ke své hře z úvodu utkání a dokázali snížit na přijatelný poločasový rozdíl 2 branek – na 13:11. Do 2.poločasu si však kanonýr Kůrka „nesl“ dvě vyloučení, když po neodpískaném faulu na něj byl vyloučen za protesty a následně, již na střídačce dostal další 2 minuty za další poznámky. SPARTA tak díky jeho nedisciplinovanosti hrála celé 2 minuty ve čtyřech, domácí toho však příliš nevyužili.

Začátek 2.poločasu se SPARTĚ vůbec nevydařil, domácí se v úvodních 5ti minutách dokázali 3x brankově prosadil a jejich náskok narostl na rozdíl 5 branek – 16:11. Kůrka sice neproměnil v této fázi utkání sedmičku, následné minuty však patřili jasně hostům. Ti výrazně zlepšili obranu a postupně snižovali náskok domácích. Ve 41.minutě již domácí vedli pouze o branku – 17:16 !!! Potom ještě domácí 2x zvýšili svůj náskok na rozdíl dvou branek / 18:16 a 19:17 /, hráči SPARTY však pokračovali v dobrém výkonu a rychle otočili výsledek. Třemi brankami v rozmezí 44.-45.minuty přešli do vedení 19:20 a dotahovat museli domácí. Ti postupně vyrovnali na 20:20 a 21:21, v 50.minutě však SPARTA vedla o 2 branky – 21:23 a v 54.minutě již dokonce o 3 branky – 22:25. A tříbrankový náskok držela ještě v 57.minutě – 23:26 !!! V této fázi utkání držel  SPARTU svými brankami Kůrka / zaznamenal 23-26 v pořadí /, škoda však, že se k němu nikdo jiný nedokázal připojit. SPARTA měla 2x naději zvýšit svůj náskok na rozdíl 4 branek, bohužel slibné šance Hovorky zůstaly nevyužity. A domácí toho dokázali využít ve svůj prospěch. Postupně snižovali náskok hostů a minutu dvacet před koncem bylo vyrovnáno – 26:26. V následném útoku ale SPARTA ztratila míč za útočný faul Rudolfa v pivotu a domácí dohrávali posledních 45 vteřin přesilovku. Po vybraném time-outu svou šanci využili a 15 vteřin před koncem utkání brankou z křídla přešli opět do vedení – 27:26. Následně obdržel červenou kartu domácí hráč za zmaření rychlé rozehrávky na střed hřiště. Dohrávalo se tedy v pěti hráčích v poli na obou stranách. Po přerušení hry tak měla SPARTA posledních 12 vteřin na vyrovnání. Jelikož domácí hodně soustředili obranu na střelce Kůrku s Hasalou, vzal na sebe odpovědnost Hrčka. Po rychlé rozehrávce dostal míč do „svého“ křídla, jeho střelu z velkého úhlu však domácí brankář kryl a rozhodl tak o šťastném vítězství svého týmu.

Vršovice si tak připsali ve druhém utkání druhé vítězství. Spolehlivě jim zachytal brankář Červenka / 14 úspěšných zákroků = úspěšnost 35% /, v poměrně vyrovnaném kádru střelecky vynikl Hanzl - autor 9 branek. Některé jeho „dělovky“ z větších vzdáleností byly opravdu nechytatelné !!!

Hráči SPARTY podali v nedělním utkání velmi solidní výkon, velká škoda pouze toho nepovedeného závěru. Celkově však na hřišti favorita nepropadli a k zisku bodů nebyli daleko. Navíc v silně oslabené a omlazené sestavě. Utkání odchytal „veterán“ Malý, který si připsal 9 úspěšných zákroků = úspěšnost 25%. Střelecky se tradičně dařilo Kůrkovi, který celý 2.poločas hrál s „nožem na krku“ za dvě vyloučení. V posledních 10ti minutách však byl střelecky osamocen. Týmu prospěl návrat Rudolfa, byl tradičně spolehlivý v obraně a dokázal se prosazovat i střelecky. Škoda toho útočného faulu v závěru. Výborně zahrál bojovník Hrčka, chyběla „třešinka na dortu“ v podobě vyrovnávající branky v závěru. Trochu za očekáváním střelecky tentokrát zaostal Hasala, střelba 5-2 není na tohoto hráče nic moc. Spolehlivě zahrál Šalátek, prosazoval se i střelecky. Do utkání se tentokrát zapojili všichni „mladí“, vždyť utkání zahajoval na rozehrávce dorostenec Hájek, hodně prostoru dostal také na křídle Hovorka. Škoda jen těch nevyužitých šancí. Důležité však je, že tito mladí hráči pravidelně trénují a mají o házenou zájem, což se o některých starších hráčích říci nedá. A proto budou nadále dostávat v utkáních více a více příležitostí a jejich výkonnost půjde rozhodně nahoru.

Vývoj skóre : 1.poločas – 0:1, 1:3, 2:4, 3:5, 10:5, 11:6, 12:8, 12:10 a 13:11.

2.poločas – 16:11, 17:13, 17:16, 19:17, 19:20, 21:21, 21:23, 22:25, 23:26 a 27:26.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Kůrka 9, Hrčka 6, Rudolf 3, Šalátek 3, Hasala 2, Hovorka 2, Jelínek 1, Hájek, Polívka P.ml. a Salák A.ml. TRENÉR : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ : 2 – 1, VYLOUČENÍ : 2 – 4, Č.KARTY : 1 – 0, SEDMIČKY : 2 / 1 – 3 / 2, ROZHODČÍ : Průžek / Úvaly / - Zicha / Praha /, DIVÁCI : 10.

DALŠÍ VÝSLEDKY 2.kola SRL :

HC Kolín „B“ – SOKOL Úvaly 25:23, SOKOL Libčice – WENDY Mělník 21:12, JISKRA Zruč - TJ Chodov JM „B“ 19:28, ARITMA Praha – SOKOL Bělá „B“ 0:12, SOKOL Železný Brod – AŠ Mladá Boleslav hraje se 26.10.