SOKOL Vršovice - SPARTA Kutná Hora 29 : 26 / 15:12 /

Náš tým mužů včera odpoledne prohrál v utkání 5.kola SRL v silně oslabené sestavě o 3 branky na hřišti SOKOLA Vršovice.................

V neděli odpoledne od 16 hodin nastoupil tým mužů oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora k utkání 5.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY na hřiště svého souseda v tabulce, doposud neporaženého pražského týmu – SOKOLA Vršovice.

Oba týmy nastoupily do utkání bez svých nejlepších střelců posledních let – Hanzla, resp. Kůrky a tak se čekalo, kdo ze soupeřů se s absencí svých klíčových hráčů lépe vyrovná. Ale pro SPARTU to nebylo jediné oslabení, doma zůstali další 4 klíčoví hráči - Hasala, Hrčka / oba rodinné důvody /, Morysek / zraněn / a Thieme / nemocen /. A tak k utkání nastoupilo pouze „torzo“ týmu, s osmi hráči do pole / z toho 3 pivoti /.

Od úvodním minut bylo ale utkání poměrně vyrovnané, domácí sice vedli 1:0 a 3:1, SPARTA vyrovnala na 3:3 a v 9.minutě na 4:4. V dalším průběhu utkání však domácí navyšovali svou převahu a také vedení. V polovině 1.poločasu měli k dobru náskok 2 branek – 8:6 a ten postupně zvýšili až na rozdíl 5 branek – v 19.minutě byl stav 11:6 a ve 24.minutě 13:8. V té době již hrála SPARTA oslabena o dalšího klíčového hráče, ve 22.minutě si totiž Hájek v obranném zákroku vykloubil prst na levé ruce a do utkání již nemohl zasáhnout. I přes toto oslabení SPARTA v konci prvního dějství náskok domácích snížila na poločasových 15:12.

Od začátku 2.poločasu již byla převaha domácích znatelná a rozdíl ve skóre se zvyšoval. Ve 35.minutě byl stav 19:13, ve 40.minutě 21:14 a ve 45.minutě byl již rozdíl 8 brankový - 24:16. Ke cti již tak oslabeného týmu SPARTY slouží fakt, že v závěrečné čtvrtině utkání náskok domácím výrazně snižovala / tento úsek vyhrála 5:10 / a konečná prohra o 3 branky – 29:26 není rozhodně / s ohledem na složení týmu / špatný výsledek.

Domácí si však vítězství zasloužili, byli v utkání lepší. Výrazný rozdíl byl ve výkonech brankářů. Zatímco dvojice domácích si připsala 18 úspěšných zákroků, Červenka s Malým pouze 8 !!! To také potvrzuje úspěšnost střelby jednotlivých týmů, zatímco domácí dali z 41 pokusů 29 branek / vysoká úspěšnost přes 70% /, hráči SPARTY z 51 pokusů 26 branek / úspěšnost 51% /. Některé šance se však musí proměňovat / viz. Hovorka, Polívka aj. /, bez toho se dá jen těžko pomýšlet na lepší výsledek. Ale i přes porážku si zaslouží celý nedělní kolektiv SPARTY za statečný výkon uznání, neodehrál rozhodně špatné utkání.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Šalátek 8, Hovorka 5, Polívka 4, Šimůnek 4, Hájek 3, Salák A. 1, Salák J. 1, a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 3 – 2, SEDMIČKY: 5/5 – 4/3, ROZHODČÍ: Melka - Sovová / oba Praha /, DIVÁCI: 34.