SPARTA Kutná Hora - HC WENDY Mělník 22 : 19 / 10:8 /

Náš tým mužů dnes předvedl hodně špatný výkon, na zisk bodů nad posledním Mělníkem to však stačilo.......................

Dnes – v neděli 12.10. přivítal náš tým mužů - prozatím vedoucí tým průběžné tabulky, v utkání 6.kola SRL soupeře s opačného pólu, poslední – jednobodový HC WENDY Mělník.

Za  nevlídného, mlhavého a vlhkého počasí však vůbec nebylo znát, že hraje první s posledním. Domácímu týmu se od úvodních minut nedařilo příliš v útoku a také obrana mnohdy a zbytečně chybovala. Jako první se již z prvního útoku prosadili hosté, poté se dlouhou dobu hrálo bez branek. Až v 5. a v 6.minutě dorostenec Hájek prolomil střelecké trápení  a dvěma brankami dostal domácí SPARTU do vedení. Houževnatí hosté však nadále „zlobili“, do 13.minuty otočili na 2:3 a v 16.minutě ještě vedli 3:4. Poté však domácí hráči přidali v obraně i v útoku, rozchytil se brankář Malý a následná šňůra pěti branek v rozmezí 18.-26.minuty znamenala vedení 8:4. Ale závěr poločasu se domácím příliš nevydařil a zbytečnými chybami dovolili soupeři snížit na rozdíl dvou branek. První poločas tedy skončil hubeným vedením domácí SPARTY 10:8.

Druhý poločas byl hodně podobný tomu prvnímu. Hráči SPARTY zbytečně chybovali, nedařila se jim střelba ani kombinace a navíc „hořeli“ v obraně. Hosté se tak neustále drželi na „dostřel“. V úvodní pětiminutovce 2x snížili na rozdíl jediné branky / 11:10 a 12:11 /, v dalším průběhu 4x snížili tříbrankové vedení SPARTY na rozdíl dvou branek. V polovině druhého dějství byl stav 17:15. V 51.minutě domácí zvýšili na 18:15, o tři minuty později však byl rozdíl pouze jednobrankový – 18:17. Hráči SPARTY se nadále trápili v útoku, nedařili se jim ani přesilovky a naopak hosté snižovali několikrát i při vlastním oslabení. Teprve závěrečná pětiminutovka rozhodla o utrápeném vítězství SPARTY. Nejprve zvýšila do 57.minuty na 20:17, hosté odpověděli na 20:18. Dvě branky v předposlední a poslední minutě potom znamenaly klid a vedení 22:18. V samém závěru potom hosté ze sedmičky upravili na konečných 22:19.

Týmu citelně chyběl brankář Pristaš a hlavně střelec Kůrka. Bez něj byla hra v útoku hodně „bezzubá“.

V brance sice Malý předvedl několik velmi dobrých zákroků, celkem si jich však připsal pouze 11 a měl úspěšnost 36,7%. V útoku SPARTY střelecky vynikl Hasala, autor 11 branek, ostatní pouze „paběrkovali“. V zahazování šancí tentokrát „vynikal“ Hovorka / střelba 6-0 / a hlavně zkušený Šnajdr, který hostujícího brankáře 3x nedokázal překonat ani z jasných tutovek ze středu brankoviště !!!

Hostující tým hodně podržel brankář Dřevikovský, který si připsal 16 úspěšných zákroků a celkově předvedli hráči Mělníka v Kutné Hoře velmi sympatický výkon.

SPARTA si tedy připsala další dva body do tabulky a je nadále v čele soutěže, výkon však předvedla v dnešním utkání a navíc proti poslednímu týmu hodně slabý !!!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Hasala 11, Hájek 3, Hrčka 3, Morysek 3, Šnajdr 2, Horníček, Hovorka, Jelínek, Polívka ml., Polívka st. a Salák. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 - 3, VYLOUČENÍ: 2 - 3, Č.KARTY: 0 - 1, SEDMIČKY: 6/5 – 6/4, ROZHODČÍ: Šulc – Omáčka, DIVÁCI: 45.