SPARTA Kutná Hora - HC WENDY Mělník 35 : 17 / 21:6 /

V neděli 13.května rozdrtil náš tým mužů v utkání 18.kola SRL hosty z Mělníka vysoko o 18 branek !!!

Dnes - v neděli 13.května přivítal náš tým mužů v utkání 18.kola SRL poslední tým průběžné tabulky – HC WENDY Mělník. Soupiska domácího týmu byla sice dost prázdná – pouze 1 brankář a 9 hráčů do pole, hosté však na tom byli o poznání hůře. Nastoupili totiž v sedmi, tedy bez možnosti střídání a to se na jejich hře projevilo od samého začátku utkání. Svým pěším tempem totiž od úvodních minut příliš nestíhali a tak skóre jednoznačně narůstalo ve prospěch našeho týmu. V 10.minutě byl stav 5:2, ve 20.minutě již 13:5 a v poločase svítil na ukazateli skóre jednoznačný výsledek 21:6 !!! A „vraždění neviňátek“ pokračovalo i na začátku 2.poločasu, ve 40.minutě byl stav již 29:8. Když Kůrka ve 43.minutě zaznamenal jubilejní třicátou branku, vypadalo to s hostujícím týmem zle nedobře. Ale ti se v závěru nepoložili, využili několika zaváhání domácích hráčů v obraně i v útoku a jejich brankostroj zastavili. A tak se rýsující se „čtyřicítka“ nekonala. Ještě v 53.minutě byl stav 35:12, v závěrečných sedmi minutách však domácí střelci totálně vyhořeli a dovolili hostům snížit pětibrankovou šňůrou na konečných 35:17.

I přes nepovedený závěr však náš tým vrátil podzimní porážku Mělníku i s úroky / na jejich hřišti prohrál sice o 10, dnes však zvítězil o 18 /. V brance opět velmi spolehlivě zachytal Hroch / měl 18 úspěšných zákroků a úspěšnost přes 51% /, střelecky se prosadilo všech devět hráčů v poli. Nejvíce duo Hrčka Kůrka, oba zatížili konto hostujícího brankáře 10 „zářezy“.

Pohodové nedělní utkání odřílili s přehledem „matadoři“ – pánové Jaroslav Želina z Kladna a Josef Svatoň z Prahy.

Vývoj skóre: 1.poločas: 3:0, 4:1, 6:2, 10:3, 13:4, 21:5 a 21:6.

2.poločas: 21:7, 25:7, 29:8, 30:9, 32:10, 35:12 a 35:17.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Hrčka 10, Kůrka 10, Morysek 4, Rudolf 3, Šnajdr 3, Salák A. 2, Choutka 1, Jelínek 1 a Polívka 1. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1-2, VYLOUČENÍ: 3-3, SEDMIČKY: 2/2-8/5, ROZHODČÍ: Želina-Svatoň, DIVÁCI: 50.

DALŠÍ VÝSLEDKY:

TJ Chodov JM „B“ – HC Kolín 25:19, SOKOL Libčice – SPARTAK Příbram 25:21, SOKOL Uvaly – SOKOL Bělá p.Bezdězem „B“ 28:17, SOKOL Vršovice – AŠ Ml.Boleslav / po poločasovém vedení domácích 11:9 rozhodčí zápas nenechali pokračovat pro kluzký a nebezpečný povrch hřiště po vydatném dešti /.