SPARTA Kutná Hora - JISKRA Zruč n/Sáz. 33 : 22 / 17:11 /

"Okresní derby" v 11.kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY bylo dnes dopoledne plně v režii našeho týmu mužů, vítězství o 11 branek to jenom potvrzuje.........

V 11.kole SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY dnes dopoledne přivítal náš tým mužů svého okresního rivala – JISKRU Zruč nad Sázavou. Vzhledem k postavení obou týmů v průběžné tabulce soutěže byl kutnohorský tým rozhodně favoritem. A tuto roli začal potvrzovat v „derby“ již od úvodních minut.

Poměrně solidní i agresivní obrana a za ní spolehlivý Červenka, vše podpořeno dobrou střelbou v útoku mělo za následek, že ve 3.minutě vedla SPARTA 2:0, v 5.minutě 4:2 a v 11.minutě již 7:2. V 19.minutě narostl náskok SPARTY na 8 branek – 12:4, stačilo však několik zaváhání v obraně i v útoku a hosté snížili na 13:9, později, v 28.minutě na 14:10. V závěrečných minutách 1.poločasu však domácí navýšili své vedení na rozdíl 6 branek – na 17:11. Do kabin proto odcházeli vcelku spokojeni.

Začátek 2.poločasu se jim také vydařil o poznání lépe, než hostům od Sázavy, ve 33.minutě byl stav 19:11, ve 37.minutě 21:12 a ve 41.minutě již 25:14. V dalším průběhu utkání, kdy dostali více prostoru ke hře i domácí hráči „druhého sledu“ hosté přece jenom z vysokého náskoku něco „ukrojili“, do 50.minuty snížili na 26:18, a tento rozdíl trval i v 55.minutě – 29:21. V závěrečné pětiminutovce potom SPARTA navýšila své vedení na konečný rozdíl 11 branek – v „okresním derby“ zvítězila zcela zaslouženě 33:22 !!!

Celé utkání tentokrát odchytal velmi solidně dorostenec Červenka, který si připsal 18 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 45 % / krom jiného chytil hostům 2 sedmičky /. Do pole měl tentokrát trenér Hájek k dispozici celý kádr a to ještě musel nechat sedět 3 další hráče. Střelecky se dokázalo prosadil 9 z 12 hráčů SPARTY. Nejvíce se dařilo Hasalovi, který měl vynikající úspěšnost – z 12 pokusů dal 11 branek a jednou nastřelil tyč !!! Po roční pauze, zaviněné zraněním nastoupil Thieme a jeho rychlost a přímočarost byla hned hodně znát. Zaznamenal 7 branek. Poprvé od loňského září, kdy se v utkání zranil, nastoupil Šalátek a také on byl pro tým přínosem. Tradičně spolehlivé výkony podali Hrčka, Kůrka a Morysek. Pochvalu za nedělní vítězství v „derby“ však zasluhuje celý kolektiv.

SPARTA si tak nadále drží letošní domácí neporanitelnost a je i po 11.kole v čele průběžné tabulky soutěže !!!

SESTAVA a BRANKY SPARTY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hasala 11, Thieme 7, Hrčka 3, Kůrka 3, Morysek 3, Hovorka 2, Šalátek 2, Hájek 1, Salák J. 1, Polívka ml., Salák A. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří.

SESTAVA a BRANKY JISKRY: Vodrážka /br/ - Hejl 6, Hornát D. 5, Vrzáček 5, Kaplan 3, Prchal 2, Dolejší 1, Hornát J., Netolický a Veselka. Trenér: Dolejší Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 6 – 5, SEDMIČKY: 3/3 – 5/3, ROZHODČÍ: Novotný / Ml.Boleslav / - Průžek / Úvaly /, DIVÁCI: 65.

Na snímku A.Saláka ve střelecké pozici Filip THIEME, který oslavil návrat na hřiště po roční pauze, zaviněné zraněním a následné operaci ramena sedmi úspěšnými zásahy !!!   BLAHOPŘEJEME !!!