SPARTA Kutná Hora - LOKO Vršovice 31 : 21 / 19:7 /

V zahajovacím utkání nového mistrovského ročníku SRL si náš tým mužů připsal plný bodový zisk, výkon ve 2.poločase však byl hodně mizerný................

V úvodním utkání nového mistrovského ročníku SRL mužů přivítala SPARTA Kutná Hora nováčka soutěže, pražský tým LOKOMOTIVU Vršovice.

A nováček začal utkání velmi srdnatě, ve 2.minutě se ujal vedení 0:1, ve 4.minutě vedl 1:2. Domácím se začátek utkání příliš nevydařil, teprve v 7.minutě vyrovnali na 2:2 a v 9.minutě přešli do vedení 4:2. Hosté však dokázali snížit na 4:3 a v 11.minutě na 5:4. Potom však hráči SPARTY přidali jak v obraně, tak hlavně v útoku a postupně navyšovali svůj náskok. Do 23.minuty zaznamenali 9 branek v řadě a odskočili soupeři na rozdíl 10ti branek – 14:4. V závěru poločasu potom  zvýšili svůj náskok na rozdíl 12ti branek, do kabin odcházeli s bezpečným a zaslouženým vedením 19:7.

Druhý poločas již byl daleko vyrovnanější. Domácí, ukolébáni vysokým náskokem často chybovali v obraně i v útoku a naopak hosté se dokázali daleko častěji prosazovat. Deset minut před koncem utkání dokonce snížili na rozdíl 8 branek  - 25:17. Žádné drama se však nekonalo, domácí tým dovedl utkání bezpečně do vítězného konce, nováčka soutěže porazili zaslouženě o 10 branek – 31:21 a připsali si první dva body do tabulky soutěže.

Z domácího týmu odchytal solidní utkání dorostenec Červenka, který si připsal 12 úspěšných zákroků = 48% úspěšnost. Veterán Malý to měl ve 2.poločase horší, za chybující obranou se mu vůbec nedařilo / úspěšnost pouze 11% /. V poli se nejvíce střelecky dařilo Kůrkovi, Hájkovi a Šalátkovi, ve 2.poločasu však produktivita střelby všech hráčů byla hodně nízká. A obrana byla také / oproti 1.poločasu / hodně propustná. Premiérovou 30 branku domácích zaznamenal P.Polívka ml. a svou vůbec první v utkání mužů hostující starší dorostenec z DUKLY Praha / oddílový odchovanec / Ondřej Šimůnek. Z hostujícího týmu se nejvíce střelecky dařilo Ševčíkovi, který zaznamenal 5 branek, čtyři přidal Navrátil.

Do úvodního utkání nové mistrovské sezóny SRL nastoupila SPARTA v neúplné sestavě, pro rodinné důvody se omluvil střelec Hasala, ze zdravotních důvodů Thieme / oba dva klíčoví hráči domácích / a mladík Horníček se nedostavil neznámo proč !!!

A jak hodnotil trenér SPARTY Jiří Hájek úvodní utkání SRL – „proti nováčkovi soutěže jsme potvrdili roli favorita. První půle byla z naší strany výborná, ta druhá už byla silně na údržbu. Z různých příčin nám chyběli tři hráči, čekal jsem, že na první utkání budeme kompletní “.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Kůrka 7, Hájek 5, Šalátek 5, Hovorka 3, Hrčka 3, Polívka 3, Morysek 2, Šnajdr 2, Šimůnek 1, Salák A. a Salák J. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 3/2, ROZHODČÍ: Opata / Mělník / - Černý / Praha /, DIVÁCI: 50.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 1.kola SRL:

HC WENDY Mělník – SOKOL Úvaly 25 : 20 / 15:10 /, JISKRA Zruč – TJ Chodov JM „B“ 14 : 16 / 6:9 /, SOKOL Libčice – SOKOL Železný Brod 30 : 12 / 20:6 /, SOKOL Vršovice – měl volno.

Ve 2.kole SRL je na programu „okresní derby“ – v sobotu 12.září od 10,30 hodin : JISKRA Zruč nad Sázavou – SPARTA Kutná Hora.

Na fotografii R.Svobody v „akci“ nová posila našeho týmu – Ondra Šimůnek.