SPARTA Kutná Hora - SK ARITMA Praha 32 : 22 / 14:9 /

Ve 3.kole SRL si náš tým mužů poradil bez větších problémů s pražskou ARITMOU............

Ve 3.kole SRL přivítala SPARTA tuto neděli pražský tým SK ARITMA, který také byl po úvodních dvou kolech bez bodového zisku. Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním, protože jedno ze dvou aut hostů po cestě k utkání píchlo a tak se muselo čekat jak na hráče, tak i na dresy, které v něm zůstaly. Do utkání, které začalo v 11,00 hosté nastoupili pouze v sedmi, tedy bez možnosti střídání !!! Ale pozor, ve stejném počtu hráčů před rokem na hřišti SPARTY o branku zvítězili !!! Tehdy však měli v kádru kanonýra Honse / autora 12 branek /, který tentokrát chyběl.

SPARTA bez nemocných Polívků ml. a st., Šnajdra, Thiemeho a brankářů Hrocha a Kotvala začala utkání dost vlažně a dlouho se nemohla brankově prosadil. Poprvé se tak stalo až v 5.minutě – 1:0, v 8.minutě již byl stav 4:0. Hosté se poprvé prosadili až v 9.minutě, kdy snížili na 4:1. V dalším průběhu však měla SPARTA utkání pevně pod kontrolou a přes několik zbytečných ztrát míčů v přechodu do rychlých protiútoků, nadále zvyšovala svůj náskok. V 10.minutě byl stav 5:1, ve 13.minutě 7:2, v 17.minutě 11:3 a ve 23.minutě dokonce 14:5. Posledních sedm minut 1.poločasu však SPARTA výrazně polevila, nedala již branku a houževnatí hosté snížili 4 brankami v řadě na – pro ně přijatelných - poločasových 14:9.

V úvodu 2.poločasu hosté ještě snížili na 14:10, domácí hráči však žádné drama nepřipustili. Postupně a pravidělně navyšovali svůj náskok, který narostl až na konečný rozdíl 10ti branek – 32:22.

SPARTA si tak připsala první letošní vítězství, které bylo jasné a zasloužené. Hosté se sice v sedmi snažili a hráli houževnatě až do konce, rozdíl byl však hodně patrný. A to domácí hráči mnohdy  kazili a zahodili několik jasných „tutovek“.

Celé utkání odchytal spolehlivě Malý, který si připsal 20 úspěšných zákroků / = 47,6% úspěšnost /. Střelecky se hlavně zadařilo dvojici Hasala / střelbu 13-9 / a Hrčka / 9-7 /, brankově se však tentokrát dokázalo prosadit všech 10 hráčů SPARTY, kteří nastoupili v poli.

Jubilejní 30 branku zaznamenal ze 7m hodu Jelínek a tak šest desítek přítomných diváků bylo svědkem jeho oblíbeného „letadla“. Svou první mistrovskou branku v týmu mužů zaznamenal dorostenec Hájek !! V průběhu utkání dostali hodně prostoru ke hře mladí hráči, kteří sice někdy zbytečně pokazí lehké míče, na druhou stranu některé jejich rychlé akce byly hodně povedené. A co je důležité, že dostávají tolik příležitostí v utkání své „umění“ předvést !!!

Jednu ztrátu si však domácí tým bude muset připsat – v utkání si poranil rameno pilíř obrany – pivot Rudolf a dle prvních informací bude týmu chybět delší dobu. Hrozí mu totiž operace !!!

Jinak bylo nedělní utkání velmi slušné a korektní z obou stran, o čemž svědčí pouze 1 dvouminutový trest. Dvojice rozhodčích Skala – Průžek odvedli solidní výkon a i oni přispěli k hladkému průběhu nedělního utkání.

Vývoj skóre : 1.poločas – 4:0, 5:1, 7:2, 11:3, 12:5, 14:5 a 14:9.

2.poločas – 14:10, 16:11, 19:11, 22:13, 25:15, 28:18, 30:19, 31:20 a 32:22.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Hasala 9, Hrčka 7, Hovorka 3, Kůrka 3, Šalátek 3, Rudolf 2, Salák A. 2, Hájek 1, Jelínek 1 a Morysek 1. TRENÉR : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 - 0, VYLOUČENÍ: 1 - 0, SEDMIČKY: 2 / 2 – 3 / 3, ROZHODČÍ: Skala – Průžek, DIVÁCI: 62.

OSTATNÍ VÝSLEDKY :

HC Kolín „B“ – SOKOL Vršovice 19:23, SOKOL Bělá „B“ – SOKOL Libčice 19:21, SOKOL Úvaly – AŠ Mladá Boleslav 27:25, WENDY Mělník – TJ Chodov „B“29:32 , JISKRA Zruč – SOKOL Železný Brod ????.