SPARTA Kutná Hora - SOKOL Libčice n/Vlt. 11 : 14 / 6:6 /

Náš tým mužů dnes dopoledne prohrál o 3 branky v utkání 6.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY v domácím prostředí se SOKOLEM Libčice...............

V utkání 6.kola SRL přivítal náš tým mužů v neděli dopoledne jednoho z největších favoritů letošního mistrovského ročníku, tým SOKOLA Libčice nad Vltavou.

Pro SPARTU je to soupeř velmi neoblíbený, doposud jej nikdy v utkáních SRL nedokázala porazit. Navíc do nedělního utkání nastupovala opět v silně prořídlé sestavě, bez šesti hráčů základní sestavy – citelně chyběli Hájek, Hrčka, Kůrka, Morysek, Šnajdr a Thieme.

Začátek utkání byl na mokrém a kluzkém povrchu velice vyrovnaný a převládala lepší hra obran včetně brankářů nad střelci obou týmů. Ve 4.minutě se domácí ujali vedení 1:0, v téže minutě hosté srovnali na 1:1. Další branka padla až v 9.minutě – 2:1, o minutu později hosté vyrovnali na 2:2. V dalším průběhu 1.poločasu měli střelecky navrch domácí, kteří brankami v 11., 14., 17. a 19. minutě přešli do vedení 6:2. V těchto minutách výrazně podržel domácí tým svými zákroky mladý Červenka, který si připsal 7 úspěšných zákroků v řadě. Bohužel, v dalších minutách se potvrdila známá pravda  „nedáš – dostaneš“. Domácí neproměnili tři „tutovky“ a hosté v zápětí dokázali brankově trestat. Nejprve ve 24. a 26. minutě snížili na 6:4 a potom brankami v předposlední a poslední minutě upravili na poločasových 6:6. Domácí posledních 11 minut prvního dějství nedokázali hostujícího brankáře Kříže překonat.

Začátek 2.poločasu se domácím vydařil lépe a brankami ve 33. a 38.minutě přešli do vedení 8:6. Potom však přišlo opět několik „zazděných tutovek“ a hosté do 42.minuty vyrovnali na 8:8. SPARTA ještě jednou přešla do vedení – ve 44.minutě 9:8, v dalším průběhu již však měli navrch hosté. Ti otočili třemi rychlými brankami v rozmezí 48.-50.minuty vedení ve svůj prospěch na  9:11. Domácí sice ještě snížili v 51.minutě na 10:11 a v 54.minutě na 11:12, v závěrečných minutách však hosté dvěmi brankami upravili na konečných 11:14. A opět potvrdili, že se jim na našem hřišti mimořádně daří – z posledních pěti utkání zde 4x zvítězili a jednou utkání skončilo dělbou bodů.

Oslabená SPARTA nepodala dnes dopoledne špatný výkon, hosté však byli v závěru utkání lepší a odvezli si oba body. Těch šest chybějících opor bylo ve hře SPARTY hodně znát !!!

Velmi dobrý výkon podal tentokrát mladý brankář SPARTY Červenka, který si připsal 24 úspěšných zákroků / mimo jiné chytil dvě sedmičky / a měl výbornou úspěšnost 63,2%. V poli se hráčům dařilo spíše v obraně, v útoku se nikdo výrazněji střelecky neprosadil / nejlepším střelcem se stal Hovorka se 3 brankami /. O slabší hře v útoku svědčí 18 ztracených míčů, což hodně napomáhalo hostujícímu týmu. Tomu byl výraznou oporou brankář Kříž, který si připsal 17 úspěšných zákroků. Střelecky se nejvíce prosadil Podroužek, autor 4 branek a velmi dobře zahrál celý tým SOKOLA v obraně, o čemž svědčí pouze 11 inkasovaných branek.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hovorka 3, Hasala 2, Šalátek 2, Choutka 1, Polívka 1, Salák J. 1, Šimůnek 1, Rudolf a Salák A. Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 2/1 – 3/1, ROZHODČÍ: Dolejší st. / Zruč / - Bartušek / Chrudim /, DIVÁCI: 66.