SPARTA Kutná Hora - SOKOL Libčice n.Vlt. 19 : 22 / 10:10 /

Ve včerejší dohrávce 2.jarního kola SRL nestačil náš tým mužů na SOKOL Libčice nad Vltavou........................

V dohrávaném utkání 2.jarního kola SRL přivítal náš tým mužů včera – ve čtvrtek 8.5. tým SOKOLA Libčice nad Vltavou. „Sokolové z Libčic“ prozatím odehráli pouze 12 utkání a na svém kontě měli doposud nejméně porážek ze všech 11 účastníků – pouhé dvě!! A jejich počet se nezvýšil ani po včerejší dohrávce.

Od úvodního hvizdu bylo utkání hodně vyrovnané, SPARTA vedla 1:0 a 2:1, v dalších minutách pro změnu 4x o branku hosté / 2:3, 3:4, 4:5 a 5:6 /. V polovině prvního dějství SPARTA otočila na 7:6 a hosté opět kontrovali. Nejprve na 7:8 a po vyrovnání domácích na 8:8 odskočili poprvé v utkání na dvoubrankový rozdíl – 8:10. V závěrečných dvou minutách 1.poločasu ale SPARTA srovnala na 10:10.

Začátek 2.poločasu se SPARTĚ povedl, nejprve přešla do vedení 12:10 a 13:11, ve 39.minutě již měla k dobru náskok 3 branek – 15:12. Za tohoto stavu si hosté vzali oddechový čas a po něm se karta začala obracet. Osobní obranou „odřízli“ ze hry nejlepšího střelce SPARTY Hasalu a trestali každé zaváhání domácích hráčů. Ti několikrát zbytečně „zazdili“ útok, když se jim přestala dařit střelba a chybovali v přihrávkách. Hosté v rozmezí 41.-46.minuty zaznamenali 4 branky v řadě a otočili vedení ve svůj prospěch na 15:16. SPARTĚ se ještě 2x podařilo vyrovnat, nejprve na 16:16 a v 50.minutě na 17:17, „mizérie“ v útoku však pokračovala. Hosty hodně podržel v této fázi utkání brankář Kříž / krom jiného kryl Hasalovi dvě sedmičky / a v 51.minutě dvěmi rychlými brankami přešli do vedení 17:19. O minutu později domácí snížili na rozdíl jediné branky – 18:19, hosté však kontrovali v 53. a 57.minutě a rozdíl byl již tříbrankový – 18:21. V téže minutě ještě SPARTA snížila na 19:21, na zvrat to však již nestačilo. Hosté v 58.minutě upravili na konečných 19:22.

SPARTA ve čtvrteční dohrávce rozhodně nenastupovala v roli favorita, sehrála však hodně vyrovnané utkání. Dokonce měla nakročeno k překvapení / ve 39.minutě vedla 15:12 /, to se však nekonalo. Hosté potvrdili, že sice nedávají příliš mnoho branek, o to méně jich však dostávají. Hodně je podržel brankář Kříž, který měl 17 úspěšných zákroků a úspěšnost přes 47%. A také produktivita jejich útoku byla jasně lepší domácích – z 36 střel zaznamenali 22 branek = úspěšnost přes 61%. A to byly hlavní důvody jejich vítězství !!!

SPARTA sice svého soupeře opět výrazně přestřílela, z 52 střel však zaznamenala pouze 19 branek = úspěšnost 36,5%. Brankář Malý měl tentokrát několik výborných zákroků, celkově však z 30 přímých střel kryl pouze 8 = úspěšnost 26,7%. Čísla jasně hovoří ve prospěch hostujícího týmu !!!

Střelecky se z týmu SPARTY nejvíce prosadil Hasala, ze 7 branek jich však 5 zaznamenal v 1.poločase. Ve druhém se již ze hry netrefil, navíc neproměnil 2 sedmičky. 100% / 4-4 / střelbu měl tentokrát Josef Salák / a také Šnajdr, ten ovšem 1-1 /. Naopak Hrčkovi / 11-2 /, Moryskovi / 10-3 / a hlavně Šalátkovi / 7-0 / se nedařilo.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Hasala 7, Salák J. 4, Morysek 3, Hrčka 2, Hájek 1, Hovorka 1, Šnajdr 1, Polívka st., Polívka ml., Salák A. a Šalátek, TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 - 2, VYLOUČENÍ: 6 - 6, SEDMIČKY: 5/3 - 6/5, ROZHODČÍ: Dolejší st.-Dolejší ml., DIVÁCI: 50.

DALŠÍ UTKÁNÍ:

Včera se mělo dohrávat ještě utkání HC Kolín “B“ – ARITMA Praha, hosté se však nedostavili. Je to již jejich třetí nedostavení se k utkání, měla by následovat třetí kontumace a tím i vyloučení ze soutěže. Uvidíme, jak se k tomu postaví STK.