SPARTA Kutná Hora - SOKOL Úvaly 25:21(10:11)

V prvním jarním domácím utkání přivítal tým mužů SPARTY Kutná Hora loňského vítěze této soutěže, tradičního a dlouholetého rivala – SOKOL Úvaly. Fotografie ze zápasu najdete <a href=http://hazena.sajp.cz/photo/thumbnails.php?album=27>zde</a>.

V prvním jarním domácím utkání přivítal tým mužů SPARTY Kutná Hora loňského vítěze této soutěže, tradičního a dlouholetého rivala – SOKOL Úvaly.
A začátek utkání se našemu týmu vydařil, v úvodních minutách vedl 2:0 a 3:1. Hosté se však představili jako velmi silný soupeř a do 6.minuty dokázal vyrovnat na 3:3. Vyrovnaný průběh utkání potom pokračoval až do 16.minuty, kdy byl stav stále vyrovnaný, tentokrát 6:6. Další část utkání se však více vydařila hostujícímu týmu, který v 19.minutě přešel do vedení 6:8 a 2-3 brankové vedení držel většinu poslední desetiminutovky 1.poločasu. Ještě v 27.minutě byl stav 8:11, v samém závěru 1.poločasu domácí snížili vedení hostujícího týmu na rozdíl branky jediné – na 10:11. Do kabin tedy odcházeli hosté s jednobrankovým náskokem, utkání však bylo nadále velmi vyrovnané a otevřené.
Na začátku 2.poločasu hosté zvýšili na 10:12, do 35.minuty však domácí otočili na 13:12. Další minuty 2.poločasu byli ve znamení náporu hostujícího týmu, který nejprve rychle dvěmi brankami ve 36.minutě otočil na 13:14 a 1-2 brankové vedení si udržoval až do 48.minuty. Poté však doplatil na svou nedisciplinovanost, měl v krátkém časovém úseku tři vyloučené a domácí tým dokázal tuto výhodu využít. V rozmezí 49.-54.minuty zaznamenal šňůru 4 branek a otočil vedení ve svůj prospěch na 22:19. Pět minut před koncem hosté snížili na 22:20 a měli další tutovou šanci z brejku. Tu však brankář Hroch / který do té doby neměl nijak valnou úspěšnost / zlikvidoval a to byl hodně důležitý moment utkání. Z následného útoku totiž domácí zvýšili na 23:20 a bylo vlastně rozhodnuto. V posledních třech minutách již domácí svůj náskok v pohodě pohlídali. Nakonec dovedli utkání do vítězného konce o čtyři branky v poměru 25:21. Byla tak dodržena tradice posledních pěti mistrovských sezón, kdy vždy k zisku 2 bodů platila výhoda domácího prostředí. Po podzimní porážce o 4 branky v Úvalech / 26:22 / tedy SPARTA svému soupeři oplatila téměř totožným výsledkem !!! SPARTA tentokrát body získala až výrazně zlepšeným závěrem, do 50.minuty bylo utkání naprosto otevřené a vyrovnané. Většina hráčů podala spíše průměrný výkon, jednoznačně ostatní převyšoval Hrčka. Tomu se mimořádně dařilo hlavně při střelbě, když z 10 pokusů zaznamenal 9 branek !!!

Vývoj skóre - 1.poločas : 2:0, 3:1, 3:3, 5:4, 6:5, 6:8, 7:8, 7:10, 8:11 a 10:11. - 2.poločas : 10:12, 13:12, 13:14, 14:16, 15:17, 17:18, 18:19, 22:19, 22:20, 24:20 a 25:21.

SESTAVA a BRANKY: Hroch /br/ - Hrčka 9, Morysek 4, Kůrka 3, Rudolf 3, Thieme 3, Šnajdr 2, Polívka 1, Choutka, Jelínek a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1-1, VYLOUČENÍ: 1-5, SEDMIČKY: 1/1–1/1, ROZHODČÍ: Průžek - Skála, DIVÁCI: 50.