SPARTA Kutná Hora - SOKOL Úvaly 28 : 31 / 12:17 /

V dnešním utkání 18.kola SRL prohrál náš tým mužů doma o 3 branky a byla to jeho pátá porážka v řadě...................

Dnešní - nedělní utkání našeho týmu mužů se SOKOLEM Úvaly bylo v první desetiminutovce hodně vyrovnané, nejprve vedli 5x o branku domácí, poté 2x o branku hosté. V 10.minutě byl stav nerozhodný 7:7. Poté však hosté zaznamenali 3 branky v řadě, odskočili na 7:10 a jejich herní převaha začala narůstat. SPARTA ještě stačila snížit na 9:10 a ve 20.minutě ztrácela pouze 2 branky – 10:12. V závěrečných  deseti minutách 1.poločasu však hosté na hřišti dominovali a dokázali odskočit až na rozdíl 6 branek – 11:17. Do kabin poté odházeli s bezpečným a zaslouženým náskokem 5 branek - 12:17.

Na začátku 2.poločasu nic nenasvědčovalo změně, ve 32.minutě vedli hosté 13:19 a v 36.minutě 16:21. Hráči SPARTY však poté výrazně zpřesnili obranu a začali se více prosazovat i v útoku. Do 40.minuty snížili na rozdíl 2 branek – 19:21, ve 47.minutě již byl rozdíl pouze jednobrankový – 22:23. Následovalo však několik zcela zbytečných chyb včetně neproměnění několika slibných příležitostí a to dostalo hosty znovu do hry. Třemi rychlými brankami v rozmezí 48.-50.minuty odskočili na rozdíl 4 branek – 22:26 a v poslední desetiminutovce již své vedení zkušeně ohlídali. SPARTĚ se sice ještě 2x podařilo snížit na rozdíl 2 branek / 24:26 a 25:27 / na víc se však již v závěru utkání nezmohla. Hosté si tak odvezli oba body za tříbrankové vítězství 28:31. Po dlouhé době tak bylo porušeno pravidlo, že v utkání těchto soupeřů vítězil vždy domácí tým / to platilo na 100% od podzimu 2001 /.

SPARTA si tentokrát prohrála utkání velmi špatným výkonem v obraně a to hlavně v 1.poločase. V tom druhém se výrazně zlepšila a stáhla náskok soupeře až na rozdíl jediné branky. Poté však zbytečnými chybami / dvě neproměněné sedmičky Hasalou a Šnajdrem, několik „zazděných“ tutovek a pokažených přihrávek /  napomohla soupeři k uhájení náskoku.

Výkony brankářů byly tentokrát poměrně vyrovnané / ale nic moc /, Malý kryl 7 střel = úspěšnost 18,4%, brankář Úval kryl 10 střel = úspěšnost 26,3%. Poměrně vyrovnané to bylo na nastřelené tyče, SPARTA 9x, hosté 7x. Hosté však měli více pohyblivých a razantnějších střelců / Březina, Němeček po 8, Kroutil a Polák po 5 / a to bylo proti často chybující obraně domácích rozhodující.

SPARTA tak prohrála páté utkání v řadě a znovu potvrdila, že v letošní sezóně se jí herně ani výsledkově vůbec nedaří.

Alespoň jediné pozitivum – poprvé od zranění ve 3.podzimním kole se na hřišti objevil Pavel Rudolf, který chodil sice pouze do obrany a jeho účast zde byla dost znát !!!

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/ - Hasala 9, Hrčka 5, Šalátek 5, Morysek 4, Hájek 2, Polívka 1, Salák J. 1, Šnajdr 1, Choutka a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 5, SEDMIČKY: 6/4 – 1/1, ROZHODČÍ: Šulc – Omáčka / oba Praha /, DIVÁCI: 45.