SPARTA Kutná Hora - SOKOL Vršovice 20 : 29 / 8:14 /

Devítibrankovým rozdílem podlehl včera náš tým mužů na domácím hřišti v utkání předposledního kola SRL......................

Včera dopoledne - první červnovou neděli přivítal náš tým mužů pražský tým SOKOL Vršovice. Jednalo se o utkání předposledního kola letošního ročníku SRL. A již pohled na silně prořídlou domácí sestavu nevěstil nic dobrého. K dlouhodobě zraněným Kotvalovi, Kůrkovi a Thiememu přibyli Rudolf se Šnajdrem a navíc se omluvili z rodinných důvodů HasalaHájkem ml. A tak trenér Hájek st. měl k dispozici pouze 1 brankáře a 8 hráčů do pole. A od úvodních minut to bylo na hře týmu hodně znát. Hráčům se nedařilo ve většině herních činností a naopak hosté z Prahy drželi taktovku utkání pevně ve svých rukách. Ujali se vedení 0:1, v 9.minutě 1:4 a v 16.minutě 3:7. Čtyř brankový rozdíl platil ještě ve 25.minutě – 7:11, do konce prvního dějství jej však hosté navýšili na 6 brankový rozdíl – 8:14. Jejich vedení bylo naprosto zasloužené. A hlavně hostující brankář byl pro nedůsledné domácí střelce velkou překážkou. Za úvodních 30 minut si připsal  11 úspěšných zákroků - oproti tomu domácí Malý pouhé čtyři. Měl to však za „děravou“ obranou hodně těžké, vždyť 9 ze 14 branek obdržel z bezprostřední blízkosti, z náskoků z pivota či z brejků !!!

Začátek 2.poločasu byl podobný konci toho prvního. Hosté měli hru pod kontrolou a postupně navyšovali svůj náskok. Ten ve 40.minutě byl již 9 brankový – 12:21. Závěrečných 20 minut utkání se již dohrávalo v poklidu a rozdíl se nezměnil. Hosté si nakonec odvezli oba body za vítězství o 9 branek v poměru 20:29 naprosto zaslouženě. Byli lepší ve všech herních činnostech. Dvojice hostujících brankářů si připsala celkem 22 úspěšných zákroků, domácí „veterán“ Malý celkem 13 / ve 2.poločasu kryl několik jasných tutovek a uchránil svůj tým od „třicítky“ /. Z hráčů z pole těžko někoho pochválit, snad oba dorostence - Hovorku Polívku. První byl s 5 brankami nejlepším střelcem domácích v tomto utkání, druhý přidal 3 branky. V utkání byla k vidění také jedna červená karta / hodně přísná /, tu obdržel domácí Šalátek v průběhu 2.poločasu za faul na hráče zakončující brejk. Domácí tak dohrávali pouze s jedním hráčem na střídání. A tak jedině poměr nastřelených tyčí byl v nedělním utkání trochu vyrovnaný, zatímco domácím se to povedlo 6x, hostujícím hráčům 7x.

A co říci závěrem – už aby byl konec letošní mistrovské sezóny !!!

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Hovorka 5, Šalátek 4, Hrčka 3, Polívka ml. 3, Polívka st. 3, Morysek 2, Salák A. a Salák J. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3 , VYLOUČENÍ: 2 – 4 , Č.KARTY: 1 – 0 , SEDMIČKY: 4/2 – 1/0 , ROZHODČÍ: Mára – Svítek / oba Praha /, DIVÁCI: 35.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Úvaly – Kolín“B“ 28:20, Mělník - Libčice 14:26, Mladá Boleslav – Železný Brod 18:22, Chodov“B“-Zruč 28:32 / předehráno v týdnu  /.