SPARTA Kutná Hora - SOKOL Železný Brod 30 : 23 / 17:8 /

Dned dopoledne si náš tým mužů připsal první jarní vítězství, když v utkání 12.kola SRL porazil bezpečně o 7 branek východočeského soupeře .................

Fotografie ze zápasu

V utkání 12.kola SRL přivítal náš tým mužů v neděli dopoledne na hřišti v Tyršově ulici na Žižkově svého souseda v tabulce – východočeský SOKOL ŽBS Železný Brod.

V podzimním utkání na hřišti soupeře se SPARTĚ příliš nedařilo a po vyrovnaném poločase 11:11 nakonec zbytečně prohrála o 3 branky – 23:26. V průběžné tabulce soutěže byl před nedělním utkáním Železný Brod na 5.místě se ziskem 8 bodů, SPARTA na 6.místě měla 6 bodů a 2 odložená utkání k dobru.

SPARTA nastoupila do utkání opět značně oslabena, chyběli Kůrka, Morysek, Polívka, Salák J. a Thieme, naopak premiéru si odbyl Petr Sukdolák, odchovanec pražského Chodova a Lukáš Sklenařík, bývalý hráč HC Kolín.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, v 5.minutě vedla SPARTA 3:1, v 10.minutě 6:3 a v polovině 1.poločasu byl stav 7:5 ve prospěch domácích. Druhá patnáctiminutovka prvního dějství však SPARTĚ vyšla na výbornou a postupně navýšila svůj náskok až na rozdíl 10 branek – 16:6. Do kabin se potom šlo za bezpečného vedení o 9 branek – 17:8.

2.poločas začal podobně jako ten první, SPARTA pomalu navyšovala svůj náskok, který postupně narostl na rozdíl 11 branek – ve 42.minutě byl stav 22:11, ve 47.minutě 24:13. V závěrečné desetiminutovce utkání však domácí hráči pod vlivem vysokého vedení několikrát zbytečně chybovali v obraně i v útoku a hosté snížili na konečný rozdíl 7 branek. SPARTA tedy v utkání bezpečně zvítězila 30:23 a odvedla svému soupeři podzimní porážku. V průběžné tabulce soutěže se posunula před Železný Brod na 5.místo.

V brance SPARTY podal velmi dobrý výkon Červenka, který si připsal 14 úspěšných zákroků a měl úspěšnost rovných 50%. Závěrečných 10 minut odchytal Malý, který měl 3 úspěšné zákroky a úspěšnost 25%. Střelecky se nejvíce dařilo dorostenci Šimůnkovi a Hájkovi, kteří zaznamenali plnou polovinu z celkového počtu branek SPARTY, dobře jim sekundoval Hrčka a Šalátek. Brankově i herně se dokázal prosadit ve svém prvním utkání za SPARTU Sklenařík, druhý nový hráč Sukdolák zahrál spolehlivě v obraně, střelecky se mu ale nedařilo. Jinak lze celý kolektiv pochválit za předvedený výkon / až na ten pokažený závěr utkání / v obraně i v útoku, body tentokrát zůstaly doma zcela zaslouženě

Z hostujícího týmu si vysoký brankář Polma připsal 10 úspěšných zákroků / úspěšnost 25% / a střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Novotný J. / 7 / - Janus / 6 /. Hosté měli také dost střelecké smůly, SPARTĚ totiž 6x pomohla tyč.

Celkem nenápadný ale dobrý výkon podala dámská dvojice rozhodčích Hloušková – Hofmanová.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Šimůnek 8, Hájek 7, Hrčka 5, Šalátek 5, Horníček 2, Sklenařík 2, Rudolf 1, Hovorka, Salák A., Sukdolák a Šnajdr.Trenér: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 3, SEDMIČKY: 3/3 – 3/3, ROZHODČÍ: Hloušková / Velké Hamry / – Hofmanová / Praha /, DIVÁCI: 52.