SPARTA Kutná Hora - TJ Chodov JM "B" 20 : 23 / 10:12 /

v 5.kole SRL přivítal náš tým mužů lídra soutěže, neporažený pražský tým.......

V nedělním utkání 5.kola SRL přivítal náš tým mužů vedoucí tým soutěže – pražský TJ Chodov Jižní Město „B“. Hosté v doposud odehraných 4 kolech neztratili ani bod a to 3x již nastoupili na hřištích soupeřů !!!

V nedělním utkání se ujali ve 2.minutě vedení 0:1, v dalším průběhu však měl navrch náš tým. Ve 4.minutě  vedl 3:1, v 7.minutě již 5:2. Hostující hráči však postupně vyrovnali hru i skóre a ve 13.minutě bylo vyrovnáno – 5:5. V dalším průběhu 1.poločasu se však domácím hráčům přestala dařit střelba a toho hosté dokázali využít. Ve 14.minutě se ještě jednou dostal domácí tým do vedení 6:5, bylo to však v utkání naposledy. V této části utkání se navíc zranil Hasala / kotník – již do konce utkání nenastoupil / a jeho neúčast byla hodně znát. Ve 20.minutě vedli hosté po tříbrankové šňůře 6:8 a domácí již jen dotahovali. Ve 22.minutě ještě vyrovnali na 8:8, do konce 1.poločasu si však hosté opět vybudovali 2 brankový náskok – vyhráli jej nakonec 10:12.

Ten na začátku 2.poločasu ihned navýšili na rozdíl 3 branek – 10:13, později 11:14. Ve 37.minutě domácí tým snížil na rozdíl jediné branky – 13:14 a zdálo se, že mají na obrat v utkání. Ale opak byl pravdou. Velmi špatná koncovka domácích hráčů znamenala konec nadějí na úspěšný výsledek. Dlouhých 12 minut bez vstřelené branky – to byla totiž voda na mlýn hostujícího týmu. Ti nejprve zvýšili ve 47.minutě na 13:16, v 50.minutě již na 15:20. V závěrečné desetiminutovce domácí pouze několikrát snížili vedení Chodova na tříbrankový rozdíl, více jim zkušený soupeř nedovolit. Ten nakonec dovedl utkání bez větších problémů do vítězného konce. Zisk 2 bodů za vítězství 20:23 byl pro vedoucí tým soutěže v nedělním utkání naprosto zasloužený. Hodně spoléhal na výbornou dvojici brankářů / ti si připsali celkem 23 úspěšných zákroků !!! /, spolehlivou obranu a vyrovnaný hráčský kádr. Střelecky vynikl levoruký Brožek, autor 9 branek. Nutno ovšem dodat, že hosté měli v utkání i dost střelecké smůly, nastřelili totiž 10 břeven či tyčí !!!

Z domácího týmu odchytal utkání „veterán“ Malý / v týdnu oslavil již 49.narozeniny /, měl 8 úspěšných zákroků a úspěšnost necelých 26%. Střelecky se dařilo tradičně Kůrkovi, z 8 svých branek však 6 zaznamenal již v 1.poločase, navíc neproměnil 2 sedmičky. Hodně bídnou úspěšnost měl tentokrát Hrčka, střelba 15-4 je na hráče jeho kalibru hodně slabá. Spolehlivě zahrál v obraně i v útoku Šnajdr, o ostatních to však říci moc nelze. Hlavně v útočné fázi se většina domácích hráčů hodně trápila a mnohdy „spalovali“ šance jak na běžícím páse !!

Týmu citelně chyběli brankáři Hroch a Kotval a dále Morysek, Rudolf a ¾ utkání zraněný Hasala.

Soupeře sice hráči SPARTY v utkání přestříleli - 53 oproti 47 střelám, úspěšnost pouhých 37,7% je však bída !! A na 20 vstřelených branek se dá bodovat jen těžko !!!

O výsledku utkání tentokrát rozhodla hra v útoku, v té byli hosté jasně lepší a zaslouženě si odvezli oba body.

Vývoj skóre: 1.poločas – 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:5, 6:5, 6:8, 8:8, 8:10, 9:11, 10:11 a 10:12.

2.poločas – 10:13, 11:13, 11:14, 13:14, 13:16, 14:16, 14:18, 15:20, 17:20, 18:21, 19:23 a 20:23.

SESTAVA a BRANKY : Malý /br/ - Kůrka 8, Hrčka 4, Šnajdr 3, Hasala 2, Thieme 2, Hovorka 1, Bušina, Hájek, Jelínek, Polívka P.st., Salák A. a Šalátek. TRENÉR : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ : 1 – 1, VYLOUČENÍ : 4 – 6, SEDMIČKY : 4/2 – 3/2, ROZHODČÍ : Šulc – Omáčka / oba Praha /, DIVÁCI : 47.

DALŠÍ VÝSLEDKY :

SOKOL Úvaly – JISKRA Zruč 29 : 17, WENDY Mělník – AŠ Mladá Boleslav 24 : 25, SOKOL Bělá „B“ – SOKOL Železný Brod 22 : 20, HC Kolín „B“ – SOKOL Libčice 18 : 25, SOKOL Vršovice – SK ARITMA Praha 38 : 19