SPARTA Kutná Hora - TJ Chodov JM "B" 27 : 21 / 13:9 /

Na "prvního máje" si náš tým mužů poradil poměrně snadno po velmi dobrém kolektivním výkonu z "B" týmem pražského Chodova. Fotografie ze zápasu najdete <a href=http://hazena.sajp.cz/photo/thumbnails.php?album=29>zde</a>.

Na prvomájové dopoledne přivítal náš tým mužů v utkání 15.kola SRL svého nejbližšího soupeře v tabulce – pražský TJ Chodov Jižní Město „B“.

Hosté, posíleni o kanonýra druholigového „A“ týmu Bubeníka, však byli od úvodních minut zaskočeni velmi dobrou obranou našeho týmu, za kterou měl navíc svůj den brankář Hroch. A tak dobrou produktivitou v útoku skóre narůstalo výrazně v náš prospěch. Ve 3.minutě byl stav 3:0, v 10.minutě 6:2 a ve 20.minutě již 10:4. V závěru poločasu sice hosté snížili na rozdíl tří branek / 12:9 /, do kabin však odcházeli spokojenější domácí, když rozdíl byl nakonec čtyřbrankový – 13:9. Vedení domácího týmu bylo naprosto zasloužené, před spolehlivým Hrochem pracovala dobře celá obrana a dařilo se i střelecky.

V úvodu 2.poločasu sice hosté snížili na 13:10, následná šňůra 4 branek v rozmezí 32.-36.minuty znamenala zvýšení vedení SPARTY již na 17:10. Domácí v této fázi utkání předvedli několik velmi pohledných akcí a hosté se nestačili divit. Důležité také bylo, že Hroch svými zákroky několikrát tým výrazně podržel a krom jiného hostům zlikvidoval i dvě sedmičky. Ve 42.minutě byl rozdíl stále sedmibrankový – 20:13. Potom sice hosté potrestali několik zaváhání domácích hráčů v útoku, snížili ve 48.minutě na 21:17, to však byla z jejich strany poslední šance o zvrat v utkání. V závěrečné desetiminutovce SPARTA své vedení velmi dobrým a taktickým výkonem v pohodě ohlídala a ještě jej navýšila na konečný rozdíl šesti branek – 27:21.

V utkání zvítězila SPARTA nad svým nejbližším sousedem v tabulce naprosto zaslouženě a bodově se na něj dotáhla. Od úvodních minut byla ve vedení, a velmi dobrým kolektivním výkonem mu nedala šanci na zvrat či otočení výsledku.

V brance od úvodních minut zachytal výborně Hroch / 18 úspěšných zákroků = 46% úspěšnost /, v poli zahrál celý kolektiv spolehlivě jak v obraně, tak i v útoku. Střeleckou formu potvrdil Kůrka s Hrčkou, kteří navíc vybojovali řadu důležitých míčů. Oproti nedělnímu utkání v Příbrami se střelecky dařilo i Moryskovi, oporou obrany byl tradičně Rudolf. Pochvalu za velmi dobrý výkon však zasluhuje celý - byť opět poměrně oslabený - domácí kolektiv.

Nezbývá než připomenout, že zatímco v podzimních 10 utkáních získal tým 6 bodů, nyní na jaře ze 4 odehraných utkáních získal plný počet 8 bodů !!!

Z týmu hostí se nejvíce dařilo dvojici Bubeník /6/ - Brožek /5/, na lepší výsledek jim to však tentokrát nestačilo.

Prvomájové utkání rozhodovala pražská dvojice Svítek-Mára a přihlíželo mu 70 spokojených diváků.

Vývoj skóre – 1.poločas: 3:0, 3:2, 6:2, 7:4, 10:4, 10:6, 11:7, 12:9 a 13:9.

- 2.poločas: 13:10, 17:10, 20:13, 20:15, 21:17, 23:18, 26:19 a 27:21.

SESTAVA a BRANKY: Hroch – Kůrka 9, Hrčka 6, Morysek 5, Rudolf 3, Hovorka 1, Jelínek 1, Polívka 1, Salák A. 1 a Bušina. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1-3, VYLOUČENÍ: 5-5, SEDMIČKY: 6/4-6/4, ROZHODČÍ: Svítek-Mára, DIVÁCI: 70.