SPARTA Kutná Hora - TJ Chodov JM "B" 29 : 27 / 11:13 /

V dramatickém utkání 13.kola SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY porazil náš tým mužů o 2 branky velmi silný "B" tým pražského Chodova..............

Po třech vítězstvích nad relativně slabšími soupeři / Mělníkem, Zručí a Kolínem“B“ / přivítal dnes dopoledne náš tým mužů třetí tým průběžné tabulky – pražský TJ Chodov JM „B“. A hned od úvodních minut bylo zřejmé, že tentokrát to bude „jiná káva“. Soupeř se od úvodních minut prezentoval velmi dobrým herním projevem a držel s týmem SPARTY krok. V úvodních 15ti minutách se domácí 6x dostali do jednobrankového vedení, hosté 6x dokázali vyrovnat. Naposledy v 15.minutě na 6:6. A o minutu později se poprvé v utkání dostali do vedení – 6:7. O dvě minuty později SPARTA otočila na 8:7. V téže minutě hosté srovnali na 8:8 a za tohoto stavu vystřídal v domácí brance mladého Červenku / měl zdravotní problémy / nestárnoucí Vláďa Malý. Toho sice hosté prostřelili poprvé o dvě minuty později a přešli opět do vedení 8:9, v dalších minutách jim však zlikvidoval dvě sedmičky !!! Ve 20.minutě ještě vedli hosté 9:10, do 26.minuty však domácí otočili na 11:10. Závěr poločasu však vůbec nezvládli a po zbytečných chybách v útoku i v obraně dovolili hostům tři branky v řadě a tím i poločasové vedení 11:13 !!! A tak bylo o přestávce v kabině domácích o čem hovořit !!!

Začátek 2.poločasu začal tým SPARTY o poznání lépe, než konec prvního a do 35.minuty stihl vyrovnat na 14:14.  O minut později hosté opět vedli – 14:15, to však bylo v utkání naposledy. V téže minutě SPARTA vyrovnala na 15:15 a o minutu později přešla do vedení 16:15. Poté se hostům podařilo ještě 3x vyrovnat jednobrankové vedení domácích, naposledy ve 41.minutě na 18:18. Následovala však 4 branková šňůra domácích a ve 45.minutě byl nadějný stav 22:18. Ale hosté byli stále velmi nebezpeční a během 4 minut se dokázali vrátit do zápasu, když snížili na 22:21. A jednobrankovým rozdílem vedli domácí i 10 minut před koncem – 23:22. Další minuty však patřili jim, nejprve navýšili své vedení do 53.minuty na 25:22 a v 54.minutě již měli k dobru náskok 4 branek – 27:23. Hosté však ještě zápas hodně zdramatizovali, když do 58.minuty dokázali snížit opět na rozdíl jediné branky – 27:26. V těchto minutách se odehrávalo na hřišti neuvěřitelné drama. Ale postupně – zhruba 4 minuty před koncem neproměnil z křídla Hovorka a následně z brankoviště Thieme, z protiútoku hosté snížili na rozdíl dvou branek – 27:25. Následný útok domácí neproměnili a hosté opět trestali – po běžném faulu z křídla / takových bylo v utkání několik bez trestů / byl v čase 56.58 vyloučen Hovorka a zároveň nařízen sedmimetrový hod a navíc byl vyloučen i Kůrka za údajné řeči !!! Hosté ze sedmičky snížili na již zmíněných 27:26 a navíc měli výhodu dvojnásobné přesilovky !!! Nejprve domácí v útoku neuspěli a hosté měli šanci na vyrovnání. Po faulu v křídle byl v čase 57.58 vyloučen třetí hráč SPARTY  Hasala a hosté měli v poli dokonce výhodu 6 na 3. Útok však pokazili a Thieme při tomto oslabení dokázal vsítil veledůležitou branku na 28:26. V téže minutě hosté využili přesilovku a snížili na 28:27, na začátku poslední minuty, kdy již byli domácí v pěti zvýšil Hrčka na 29:27. V poslední minutě ještě hosté získali výhodu 7m hodu, ten však „veterán“ Malý skvěle zlikvidoval !!! V poslední půlminutce se již nic podstatného nestalo. SPARTA tedy v dramatickém závěru uhájila své – perně vybojované vítězství 29:27 !!! Bravo !!!

Úvodních 17.minut utkání hájil branku SPARTY Červenka, připsal si 5 úspěšných zákroků a měl úspěšnost 38,5 %. Zbytek utkání odchytal Malý, který měl 10 úspěšných zákroků a úspěšnost 34,5 %. Ten však hlavně hostům zlikvidoval 4 z 8 sedmiček a měl velký podíl na vítězství domácích. Další velkou postavou SPARTY byl Hovorka, který měl z pravého křídla střelbu 10/7 a byl to jeho nejlepší zápas za jeho působení v týmu mužů. Ale i všichni ostatní zaslouží za výkony v dnešním utkání vysoké uznání. Neúnavně bojovali s těžkým soupeřem a hlavně se vyrovnali s „nepřízní osudu“ v závěrečných minutách, kdy skvěle dokázali ubránili soupeře v oslabení 3 proti 6 !!! Pro to není potřeba dalšího komentáře.

Jejich dnešní soupeř – „B“ tým Chodova se celé utkání prezentoval velmi dobrou kombinační házenou, založenou na snaze o přechod do rychlého protiútoku. Na to však byla obrana SPARTY dobře připravená, a dovolila z nich soupeři pouze jednou skórovat. I přes porážku je nutno výkon hostujícího týmu ocenit, lepší soupeř se prozatím letošní sezóně v Kutné Hoře nepředstavil !!!

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Malý /br/ - Hovorka 7, Hasala 5, Kůrka 5, Hrčka 4, Thieme 4, Hájek 2, Šalátek 2, Morysek, Polívka ml., Rudolf, Salák J. a Šnajdr. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 3, SEDMIČKY: 4/3 – 8/4, ROZHODČÍ: Želina / Kladno / - Dolejší st. / Zruč /, DIVÁCI: 55,