TJ Chodov JM "B" - SPARTA 28 : 20 / 13 : 7 /

Až v posledním podzimním kole SRL se dočkal náš tým mužů první porážky, přesto bude přezimovat v čele průběžné tabulky soutěže.................

V posledním podzimním kole zavítal náš tým mužů dnes odpoledne do Prahy, kde nastoupil od 14,30 hodin v hale TJ Chodov proti místnímu „B“ týmu.

Domácí, posilněni o několik hráčů svého „A“ týmu / momentálně vede tabulku II.ligy /, vstoupili do utkání náporem a v 3.minutě vedli 2:0. Hráči SPARTY se dlouho nemohli střelecky prosadit, až brankami v 7. a 8.minutě srovnali na 2:2. V 10.minutě potom ještě na 3:3 a v minutě 13.snížili vedení domácích na 5:4. V dalším průběhu 1.poločasu však domácí tým na palubovce jasně dominoval a jeho náskok narůstal. Ve 23.minutě to bylo 9:4, ve 26.minutě 11:6 a poločas skončil jeho vysokým vedením 13:7. Hráči SPARTY se dopouštěli zbytečných chyb v obraně a hlavně se jim nedařila hra v útoku. Špatná byla střelba i spolupráce a z toho nemohlo být nic jiného, než jasné vedení domácích.

V úvodu 2.poločasu se hra našeho týmu přece jenom zlepšila, náskok domácích se začal zmenšovat a ve 40.minutě bylo jejich vedení již pouze tříbrankové – 17:14. Ale v dalším průběhu domácí opět „přidali“ a jejich náskok narůstal. Ve 45.minutě již opět vedli šestibrankovým rozdílem – 21:15 a našim hráčům „docházel dech“. V posledních 15ti minutách již na zvrat neměli, naopak zbytečnými chybami dovolili soupeři zvýšit na konečný rozdíl osmi branek !!! Domácí tak bez problémů zvítězili 28:20. Jejich vítězství bylo naprosto zasloužené, byli lepší ve všech herních činnostech.

Hráčům SPARTY závěrečné podzimní utkání vůbec nevyšlo, hlavně v 1.poločase / a potom také v závěru / předvedli hodně špatný výkon. Obrana nebyla bez chyb a za ní neměl svůj den ani Maroš Pristaš / měl v utkání pouze 10 úspěšných zákroků = 30,3% úspěšnost /. V závěrečných cca 12ti minutách ho vystřídal Malý, který z 10 střel jich 5 chytil a měl úspěšnost 50%. V poli těžko někoho pochválit, většina hráčů zahrála výrazně pod své možnosti. A zbytečné chyby „vyráběli“ i ti nejzkušenější. Střelecky se vůbec nedařilo Hasalovi / ze hry pouze 1 branka /, Kůrka měl střelbu také nic moc / 18-6 /, Hrčka dal z prvních 2 střel 2 branky, potom již neskóroval. A tak pouze Morysek v poločase druhém z prvních 4 střel dal 4 branky a měl podíl na snížení náskoku domácích. Z ostatních dal ještě 2 branky / ze 3 pokusů / Šnajdr, ostatní pouze „paběrkovali“.

Nedělní porážka – první v podzimní části – však nic nemění na tom, že náš tým odehrál jednu z nejpovedenějších „půlsezón“, po které bude přezimovat na prvním místě v průběžné tabulce SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY mužů 2008/2009.

SESTAVA a BRANKY: Malý /br/, Pristaš /br/ - Kůrka 6, Morysek 4, Hasala 3, Hrčka 2, Šnajdr 2, Hájek 1, Hovorka 1, Polívka ml. 1, Horníček, Jelínek a Salák A. TRENÉR: Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 6 – 4, SEDMIČKY: 2/2 – 3/3, ROZHODČÍ: Šulc – Omáčka, DIVÁCI: 40.