Pozvánka na víkend 13.-14.listopadu 2021.

O nastávajícím víkendu se v mistrovských utkáních představí šest týmů našeho oddílu - muži přivítají v neděli Lokomotivu Vršovice, mladší dorost a starší žáci Kolín, dva týmy mladších žáků čeká v sobotu doma další mistrovský turnaj a ve stejný den zajíždí tým přípravky na další mistrovský turnaj do Bělé ..........


Kutnohorský tým mužů čeká tuto neděli 14.listopadu čtvrté domácí utkání mistrovského ročníku 2.ligy JV-Čechy 2021-2022, ve kterém v rámci 8.kola přivítá od 17:00 hodin ve sportovní hale Klimeška pražského soupeře – tým LOKOMOTIVY Vršovice.

S tímto pražským soupeřem se SPARTA v minulosti pravidelně potkávala několik sezón v SRL, nyní v soutěži vyšší, ve 2.lize JV-Čechy. Ovšem z důvodů pandemie Covid-19 se oba soupeři utkali v druholigovém utkání naposledy v předloňské sezóně, kdy na podzim 2019 doma SPARTA zvítězila jednoznačně 29:16, po poločasovém vedení 12:9. Ze známých důvodů na odvetu na jaře 2020 již nedošlo, stejně jako na obě vzájemná utkání v loňské sezoně.

A tak si alespoň připomeňme sestavu a branky SPARTY z toho posledního vzájemného utkání, které se hrálo 16.listopadu 2019 : Hroch /br/, Morávek /br/ - Pícha 5, Šimůnek 5, Jeníček 4, Falge 3, Hovorka 3, Polívka P. 3, Veselý M. 3, Horák 2, Polívka D. 1 a Salák. Trenér: Šnajdr Vít.

V letošní druholigové sezóně se prozatím oběma týmům daří podobně, po 7.odehraném kole mají shodnou bilanci 3 vítězství a 4 porážek a v průběžné tabulce jim patří 7. a 8.místo / Lokomotiva má prozatím o 4 branky lepší brankový rozdíl /. Připomeňme si její dosavadní výsledky: 1.kolo – vítězství 34:29 v hale Slavie Praha, 2.kolo – vítězství 36:27 doma nad Havl.Brodem, 3.kolo – prohra 27:38 v Úvalech, 4.kolo – vítězství 26:25 doma nad Sez.Ústím, 5.kolo – prohra 30:34 ve Strakonicích, 6.kolo – prohra 25:27 v Českých Budějovicích a v 7.kole prohra 23:29 doma s Novým Veselím „B“. Ve většině utkání nastupuje tento pražský tým s širokým kádrem a jeho výsledky jsou dlouhodobě na velmi slušné úrovni. SPARTU v neděli nečeká rozhodně lehký soupeř, ráda by však navázala na dosavadní 100% domácí bilanci – 3 utkání3 vítězství. O tom však bude také rozhodovat, v jaké sestavě vůbec nastoupí. V posledních utkáních to bylo v sestavách hodně prořídlých / doma se Sezimovým Ústím a ve Strakonicích s pouhým jedním hráčem na střídání do pole /, v neděli se nedá očekávat o mnoho hráčů navíc. Absence totiž v poslední době přibývají, množí se zranění a přicházejí i nemoci či karantény.

 

Popřejme tedy týmu mužů v jeho čtvrtém podzimním domácím druholigovém utkání dobrou formu a hodně úspěchů.

 

O nastávajícím víkendu zasáhnou do bojů o mistrovské body další  mládežnické týmy SPARTY

 

Mladší dorostence čeká v neděli 14.listopadu utkání 5.kola Středočeské ligy, ve kterém přivítají od 12:00 hodin ve sportovní hale Klimeška vedoucí tým soutěže – HC Kolín.

Starší žáci v dohrávce Středočeské ligy nastoupí v SH Klimeška od 10:00 hodin proti stejnému soupeři, tedy HC Kolín.

O den dříve, v sobotu 13.listopadu čeká dva týmy mladších žáků mistrovský turnaj 5.podzimního kola Středočeské ligy v domácím prostředí sportovní haly BIOS v Puškinské ulici, kde přivítají 2 další soupeře, týmy SOKOLA Kostelec nad Labem a SOKOLA Vršovice „A“.

Ve stejný den, v sobotu 13.listopadu čeká tým přípravky mistrovský turnaj 3.podzimního kola Středočeské ligy ve sportovní hale SOKOLA Bělá pod Bezdězem. Zde se utká 6 týmů – Bělá 1+2, Poděbrady, Kostelec, Kutná Hora a Mělník.

 

Také mládežnickým týmům SPARTY přejeme o víkendu dobrou formu a hodně sportovních úspěchů.