Pravidla pro sport se od pátku opět zpřísňují !!!

Od 18.prosince bude platit následující situace: profesionální sportovní soutěže budou povoleny ve specifickém režimu a bez diváků, amatérské soutěže budou zakázány, budou zavřená vnitřní sportoviště pro individuální sporty. Venkovní sportoviště budou otevřená pro maximálně šest lidí ..........


Amatérský a rekreační sport se od 3.prosince uvolnil, ale s rouškami při sportovních aktivitách uvnitř. To se ale plnohodnotně trénovat a hrát nedalo !!! Teprve 7.prosince vláda povolila, že registrovaní amatéři budou moci trénovat a hrát bez roušek, pokud se budou pravidelně testovat. Při pravidelné přípravě by potřebovali testy co pět dní. A to bylo pro oddíly našeho typu nerealizovatelné !!!

To ale od pátku znovu platit nebude. Vnitřní sportoviště nejsou mezi výjimkami, které na pondělní tiskové konferenci jmenovali vládní činitelé. V součtu s jarním omezením a uzavřením tak nemohou amatéři včetně dětí a mládeže letos plnohodnotně trénovat a hrát bezmála čtyři měsíce. A to se v následujícím čase bude určitě velmi negativně projevovat a sport celkově bude hodně trpět !!!