Olympijský turnaj v miniházené vyhrál tým ZŠ T.G.Masaryka.

V rámci her 10.olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře proběhl ve středu 19.června 2024 turnaj v miniházené, kterého se zúčastnily týmy všech čtyř kutnohorských základních škol ......................

V rámci her 10.olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře proběhl ve středu 19.června 2024 na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově turnaj v miniházené 4+1, kterého se zúčastnily týmy všech 4 kutnohorských základních škol - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a ZŠ T.G.Masaryka.

Olympijský turnaj v miniházené byl vypsán pouze pro nejnižší věkovou kategorii, tedy pro 3.-5.třídy. Hrálo se na zmenšeném hřišti, systémem každý s každým s hrací dobou 1 x 15 minut.

Jednoznačným vítězem olympijského turnaje se stal s plným počtem 6 bodů tým ZŠ T.G.Masaryka, jehož hráči byli zaslouženě dekorováni zlatými medailemi. Tým spoléhal hlavně na branky nejlepšího střelce celého turnaje Martina Chudoby, výrazněji se prosazovala i dvojice Bilguun Irmuun – Luboš Lesák.

Zajímavý byl souboj o další pořadí turnaje, zbývající 3 týmy totiž získaly shodně po 2 bodech a tak o konečném pořadí rozhodovala jejich vzájemná minitabulka. A v ní následně rozhodoval při stejném počtu bodů rozdíl branek ze vzájemných utkání. Ten měl nakonec nejlepší tým ZŠ Žižkov / +5 /, který tak skončil druhý a bral stříbrné medaile. Střelecky tým spoléhal na dvojici Daniel Pařízek – Adéla Špírová, dařilo se také Amálii Svobodové.

Třetí místo a bronzové medaile bral tým ZŠ Kamenná stezka / -2 /, za kterou nasázela většinu branek dvojice Lukáš Zahradník - Dominik Ondič.

A čtvrté místo tentokrát zbylo na tým ZŠ Jana Palacha / -3 /, kterému nestačilo na lepší umístění ani střelecké výkony vyrovnané trojice Jakub Kaucner - Viktor Petra - Vojtěch Petra.

Sestavy a střelci branek jednotlivých týmů – 3.-5.třídy:

ZŠ T.G.Masaryka: Chudoba 24, Irmuun 7, Lesák 6, Peroutka 1, Polívka a Vaněček. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Žižkov: Pařízek 13, Špírová 13, Svobodová 8, Lebeda 3, Slavík 2, Janeček 1, Křížová, Mazačová, Štípková a Vilímovský. Trenér: Lorencová Petra.

ZŠ Kamenná stezka: Ikra /br/ - Zahradník 14, Ondič 9, Hanilec 2, Husar 2, Janeček 2, Franc, Kubeš a Tsedensambu. Trenérky: Krulišová, Slavíčková.

ZŠ Jana Palacha: Franc /br/ - Kaucner 17, Petra Vik. 13, Petra Voj. 11, Nováková 2 Nehasil a Svoboda. Trenérka: Radka Pešoutová.

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Jelikož byl olympijský turnaj vypsán pro kategorii 3.-5.tříd, uspořádal kutnohorský oddíl házené na vedlejším hřišti vložený turnaj pro 1.-2.třídy.

A v této kategorii se z vítězství radoval s plným počtem 6 bodů tým ZŠ Žižkov, za který nasázal nejvíce branek Max Pektor, nejlepší střelec celého turnaje. Druhé místo obsadil se 4 body tým ZŠ Jana Palacha, zde převážnou většinu branek nastřílela dvojice Ema Kožnarová – David Teisler. Třetí skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ T.G.Masaryka, za který nastřílela většinu branek dvojice Robin Knap - Daniel Fučík. A čtvrté místo obsadil bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka, za který nastřílela všechny branky dvojice Dominik Krycner – Jonáš Romer..

Sestavy a střelci branek jednotlivých týmů – 1.-2.třídy:

ZŠ Žižkov: Pektor 22, Vančura Mat. 12, Jelšovková 6, Pánek 3, Janeček 1, Lacman 1, Karel, Komárek, Kraus a Kříž. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Kožnarová 14, Teisler 9, Palii 4, Bartůněk, Beneš, Fišerová a Lustigová. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ T.G.Masaryka: Knap 13, Fučík 7, Faltýnová A. 2, Muller 1, Belko, Beránek, Chlumský, Vrátilová a Zubec.. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Kamenná stezka: Krycner 4, Romer 3, Franěk, Grenar, Hoskovec, Jirovský, Kaul, Sojka, Švestka a Vítková. Trenérky: Krulišová, Slavíčková.

…………………………………………………………………………………………………………………

Turnaj v miniházené v rámci 10.olympiády dětí a mládeže v Kutné Hoře spolupořádal s organizátorem na svém venkovním hřišti oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora, který navíc zasponzoroval vložený turnaj pro kategorii 1.-2.tříd zakoupením pohárů, diplomů a medailí.

Jinak jako vždy při turnajích KŠL, tak i tento olympijský zajišťovali v roli rozhodčích, zapisovatelů a pořadatelů  členové žákovských týmů pořadatelského oddílu TJ SPARTA Kutná Hora. A všem bez rozdílu patří velký dík za hladký průběh celého turnaje.