Sobotní turnaj přípravek vyhrál HBC CONTINENTAL Jičín.

Tuto sobotu - 22.ledna uspořádal náš oddíl v SH BIOS první z celé řady zimních mládežnických přípravných turnajů, tentokrát v kategorii přípravek za účasti šesti týmů .................

V sobotu 22.ledna 2011 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní turnaj v nejmladší kategorii - přípravek. Turnaje se zúčastnilo 6 týmů – HBC Jičín, HBC Jičín „B“, SOKOL Bělá, SOKOL Bělá „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTA Kutná Hora „B“. Hrálo se na jednom hřišti, systémem 4+1, každý s každým a hrací doba byla 2 x 8 minut.

Vítězství v turnaji slavil nakonec tým HBC CONTINENTAL Jičín, který z pěti utkání dokázal 4x zvítězit a prohrál pouze se svým „B“ týmem málo obvyklým výsledkem 0:1. Se stejným bodovým ziskem obsadil 2.místo tým SOKOLA Bělé „B“ / o celkovém vítězi rozhodlo vzájemné utkání které Jičín vyhrál o branku /. Na 3.místě skončilo se ziskem 5 bodů „béčko“ SPARTY Kutná Hora. A další pořadí - na 4.místě se ziskem 4 bodů „B“ tým Jičína, na 5. místě se 3 body „áčko“ SPARTY a na 6.místě se ziskem 2 bodů „A“ tým Bělé.

Nejmladší adepti házené předváděli ve všech turnajových utkáních nadšené a bojovné výkony, o čemž svědčí fakt, že skoro polovina výsledků skončila pouze jednobrankovým vítězstvím některého ze soupeřů.

V rámci turnaje byla vložená samostatná soutěž nájezdů, kterou vyhrálo s 80% úspěšných střel, družstvo z Bělé pod Bezdězem "B".

Sestava a branky SPARTY „A“ v turnaji celkem:

Flachs Tomáš 49, Krupková Lucie 2, Fojta Marek 1, Pavlík Jaroslav 1, Dostál Šimon a Kotlářová Lucie.

Trenér : Salák Alois.

Sestava a branky SPARTY „B“ v turnaji celkem:

Mommers Rick 37, Flachs Jan 12, Neumanová Štěpánka 3, Judytková Veronika, Seiler Filip a Šnajdrová Sára. Trenér : Salák Josef.

Při závěrečném zakončení turnaje obdržela všechna zúčastněná družstva ceny / v podobě sladkostí / a diplomy, stejně tak byli oceněni i vybraní jednotlivci ze všech týmů / určovali trenéři / : Matěj Šafka / Jičín /, Filip Stach / Bělá „B“ /, Rick Mommers / Kutná Hora „B“ /, Filip Matouš / Jičín „B“ /, Tomáš Flachs / Kutná Hora / a Jakub Peca / Bělá /.

Sobotní turnaj přípravek se konal za spolupráce s Krajským úřadem a středočeským svazem házené, které tyto projekty finančně podporují. Jim patří velký dík, stejně jako rozhodčímu V.Šnajdrovi a partě mladších žáků SPARTY Kutná Hora, kteří pomáhali jako zapisovatelé a časoměřiči.