Zimní turnaj přípravek vyhrála JISKRA Zruč nad Sázavou.

V sobotu uspořádal náš oddíl v SH BIOS další z řady zimních mládežnických turnajů, tentokrát přípravek a v konkurenci šesti týmů zaslouženě zvítězil tým ..........

V sobotu 5.března uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici zimní přípravný turnaj pro nejmladší kategorii - přípravky.

Turnaje se zúčastnilo 6 týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SHK D-P Pardubice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Bělá pod Bezdězem „B“, SPARTA Kutná Hora a SPARTA Kutná Hora „B“. Hrálo se na jednom hřišti, systémem 4+1, každý s každým a hrací doba byla 2 x 8 minut. Po skončení každého utkání se konala na vedlejším hřišti samostatná vložená střelecká soutěž v nájezdech.

Z vítězství v turnaji se radoval mladý kolektiv JISKRY Zruč nad Sázavou, který ve všech pěti utkání dokázal své soupeře jasně porazit. Druhé místo obsadil tým SOKOL Bělá pod Bezdězem, na 3.místě skončil „B“ tým z tohoto oddílu. Čtvrtý skončil pardubický SHK D-P, páté a šesté místo tentokrát zbylo na oba týmy pořadatelského oddílu SPARTY Kutná Hora. Lepší bylo na 5.místě „béčko“, složené převážně z děvčat.

Výsledky však nejsou v těchto nejmladších kategoriích určitě to nejdůležitější, vždyť některým nejmladším adeptům házené je teprve 5-6 let a učí se hlavně základům této hry.

Sestava a branky SPARTY „A“ v turnaji celkem:

Fojta Marek 8, Kocourková Martina 2, Gabriš Ondřej 1, Klouček Filip 1, Růžička Adam a Seiler Filip. Trenér : Salák Alois.

Sestava a branky SPARTY „B“ v turnaji celkem:

Krupková Lucie 9, Rousová Iveta 7, Neumanová Štěpánka 6, Šnajdrová Sára 2, Puchoňová Klára a Růžička Šimon. Trenér : Salák Josef.

Při závěrečném vyhlášení výsledků turnaje obdržela všechna zúčastněná družstva ceny / v podobě sladkostí / a diplomy, medailí, cenou a diplomem byli odměněni i nejlepší jednotlivci turnaje – brankář Lukáš Huryta / Pardubice /, hráč Kryštof Kučera / Bělá / a střelec Aleš Dolejší / Zruč /. Podobně byli oceněni i vybraní jednotlivci ze všech týmů / určovali trenéři / : Martin Anděl / Zruč /, Matěj Stach / Bělá /, Jonáš Kučera / Bělá „B“ /, Dan Birčák / Pardubice /, Lucie Krupková / K.Hora „B“ /, Martina Kocourková / Kutná Hora / a také vítěz vložené střelecké soutěže v nájezdech – SOKOL Bělá pod Bezdězem.

Sobotní turnaj přípravek se opět konal za spolupráce s Krajským úřadem a středočeským svazem házené, které tyto projekty finančně podporují.

Sponzorsky se na turnaji podílel – OEZ s.r.o. Letohrad, INPRO Čáslav, Papírnictví SOVOVÁ Kutná Hora, zdravotní pojišťovna METAL – ALIANCE a Radio HEY.