13. ročník Kutnohorské školní ligy v miniházené dohrán !!!

3. turnajem pokračoval již 13.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené, vítězství slavila zcela zaslouženě v obou kategoriích ZŠ Žižkov.

Ve středu 22. června 2022 se odehrál na venkovním hřišti házené v Tyršově ulici na Žižkově třetí turnaj letošního, v pořadí  již 13.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V právě probíhajícím ročníku této soutěže startují všechny čtyři kutnohorské základní školy - ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka, ZŠ T.G.Masaryka. Zkrácený ročník měl na programu pouze dva jarní turnaje - v dubnu a květnu. Opět se hrálo ve dvou věkových kategoriích a to 1.-3.třídy a 4.-5.třídy. Jednotlivé turnaje se hrály na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým s hrací dobou 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následovalo 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

Také třetí turnaj KŠL vyhrál v kategorii 4.-5.tříd bez ztráty bodu tým ZŠ Žižkov. Tři utkání a tři vítězství o 11, 9 a 10 branek = jednoznačná záležitost. Střelecky se opět nejvíce dařilo dvojici Dušan Čábelka – Michal Hirš, branky však zaznamenalo všech 10 hráčů a hráček, kteří v turnaji nastoupili. O 2 body zpět skončil na 2.místě tým ZŠ T.G.Masaryka, za kterou nastřílel nejvíce branek Vojta Pěkný. Třetí skončil se ziskem 2 bodů tým ZŠ Jana Palacha, za kterou se nejvíce prosazovali Václav Kaucner. A na 4.místě skončil opět bez bodového zisku tým ZŠ Kamenná stezka, za kterou dala většinu branek dvojice Martin Trpišovský – David Ondič.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Žižkov:  Čábelka 19, Hirš 13, Lebeda O. 9, Holinka 5, Buňka 4, Funda 3, Málek 2, Rudolfová 1, Chocholová , Križan. Trenér: Petra Lorencová.

ZŠ T.G.Masaryka: Pěkný 15, Dudla 9, Tuhý 5, Maxa 3, Kaprálek 3, Melecha a Krčmář 1Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Jana Palacha: Čáp /br-1/ - Kaucner V. 6, Junek 4, Šálený 3, Pospíšil 2, Dvořák 1, Květová 1, Brych a Vilimovská. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Kamenná stezka: Trpišovský 15, Ondič 4, Husar 2, Horvát , Hynek, Koc, Lacman, Svoboda, Horcharenko a Zahradník J. Trenér: Martin Blahník.

……………………………………………………………………………………………………….

I v kategorii 1.-3.tříd startovaly týmy ze všech 4 kutnohorských základek a vítězství ve třetím turnaji tentokrát vybojoval s plným bodovým ziskem tým ZŠ Žižkov. Střelecky se nejvíce prosazoval Pařízek David, autor 21 branek. Na 2.místě skončil s dvoubodovou ztrátou tým ZŠ Jana Palacha, za kterou nejvíce branek nastřílela trojice Michal Nehasil, Jakub Kaucner a Petr Rathouz. Na 3.místě skončil tým ZŠ T.G.Masaryka, za který se střelecky nejvíce prosazoval Martin Chudoba. 4.místo tedy obsadil bez bodového zisku, tým  Kamenná stezka. Tento tým nastřílel celkem 11 branek, z toho 6 dal Lukáš Zahradník.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Pařízek David 21, Svobodová 7, Špírová 3, Štípková 1, Lebeda M. , Horáková, Pařízek Daniel, Toal a Toucová. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Nehasil 6, Kaucner J. 5, Rathouz 4, Mocová, Pulkert 1, Švejnoha 1 a Franc. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ T.G.Masaryka: Chudoba 14, Peroutka 3, Charvát 2, Lesák 1, Vaněček 1 a Müller. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

ZŠ Kamenná stezka: Zahradník 6, Ondič 4, Janeček 1, Hanilec, Čermák, Oláh a Minařík. Trenér: Martin Blahník

Třetí turnaj 13.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje. Hlavním sponzorem této dlouholeté populární akce pro školní týmy je Město Kutná Hora a KHnet, z. s.

Jako rozhodčí, zapisovatelé a pořadatelé turnaj zajišťovali členové pořádajícího oddílu TJ SPARTA –  Jolana Čábelková, Eliška Kernerová, Bára Saláková, Natálie Svobodová, Anežka Šimonová, Eva Špírová, Jan Kostrec, Jaroslav Valeš, Pavel Rudolf, Václav Hanuš, Alois Salák ml. a Salák Josef. Všem patří velký dík za hladký průběh celého turnaje. V něm bylo odehráno celkem 12 utkání a v 8 týmech ve dvou věkových kategoriích se vystřídalo celkem 80 chlapců a dívek - mladých vyznavačů miniházené.