KUTNOHORSKÁ ŠKOLNÍ LIGA pokračovala 4. turnajem

Dnes byl odehrán ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici předposlední, v pořadí již čtvrtý turnaj letošního ročníku KŠL v miniházené a z vítězství se radovaly týmy .......

Ve čtvrtek 9.dubna 2015 pokračoval ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici čtvrtým turnajem v pořadí již 7.ročník KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1.

V podzimní části této soutěže startovaly čtyři základní školy - kutnohorské ZŠ Žižkov, ZŠ Jana Palacha, ZŠ Kamenná stezka a tým ZŠ Starý Kolín. A všechny 4 školy nasadily po jednom týmu v obou věkových kategoriích = 1.-3.třídy a 4.-5.třídy. Nyní v jarní části se do soutěže zapojila také čtvrtá kutnohorská ZŠ - T.G.Masaryka a to s týmem v kategorii 1.-3.třídy. Stejně jako ročníky předchozí, tak i tento se hraje jako dlouhodobá soutěž po celý školní rok 2014/2015. V plánu je celkem 5 turnajů – v listopadu a prosinci loňského roku, v březnu, dubnu a květnu letošního roku. Celý ročník se již potřetí hraje ve 2 věkových kategoriích a to 1.-3.třídy / nyní 5 školních týmů / a 4.-5.třídy / 4 školní týmy /. Jednotlivé turnaje hrají na dvou zmenšených hřištích, systémem každý s každým a hrací doba je 1 x 15 minut. Po odehrání každého utkání následuje 5 samostatných nájezdů a dosažené branky z nich se započítávají do konečného výsledku utkání.

Čtvrtý turnaj KŠL v kategorii 4.-5.tříd vyhrál po hodně vyrovnaném a dramatickém průběhu tentokrát tým ZŠ Jana Palacha před týmy ZŠ Žižkov a ZŠ Kamenná stezka. Všechny tři týmy měly stejnou bilanci 2 vítězství a 1 porážky i stejný počet 4 bodů. A tak o konečném umístění následně rozhodovala vzájemná minitabulka a z ní vzešlo výše uvedené pořadí. Na 4.místě skončil bez bodového zisku tým ZŠ Starý Kolín.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 4.-5.třídy:

ZŠ Jana Palacha: Dostál M. /br/ - Duras 11, Vlasáková 10, Novák Patrik 8, Secký 8, Pařez 7, Kareš 3, Crkal a Kopecký. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Žižkov: Marhan /br/ - Mašek 19, Šnajdrová 14, Haward 11, Dostál J. 7, Slavotínek 3, Kašpar 2, Kodaj 2 a Vrábelová. Trenér: Bedřich Franc.

ZŠ Kamenná stezka: Bečán /br/ - Novák David 16, Novák Filip 15, Novotný 10, Husár 6, Shikhun 5, Binderová 1, Balcar 1 a Červeňák 1. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Starý Kolín: Lněnička 3, Novák Petr 3, Buchtík 2, Kroščen J. 1, Darebný a Němec Martin. Trenér: Štěpán Kacafírek.

0

……………………………………………………………………………………………………………

V kategorii 1.-3.tříd vybojoval jednoznačné vítězství s plným bodovým ziskem tým ZŠ Žižkov / jeho suverenitu potvrzuje výborné skóre 109:37 /. Na 2.místě skončil s 2 bodovou ztrátou tým ZŠ Jana Palacha, o další 2 body zpět skončil na 3.místě tým ZŠ Kamenná stezka. 4.místo s 2 bodovým ziskem obsadil tým ZŠ Starý Kolín a na 5.místě bez bodového zisku skončil tým ZŠ T.G.Masaryka, pro který to byl teprve druhý odehraný turnaj.

SESTAVY a STŘELCI BRANEK jednotlivých týmů – 1.-3.třídy:

ZŠ Žižkov: Rybář /br-3/ - Veselý 32, Pektor 29, Kail 23, Linhart 24, Chroustovský 13, Judytka 5 a Řehoř 4. Trenérka: Petra Lorencová.

ZŠ Jana Palacha: Blumentál /br/ - Stehlík 22, Trpišovský 18, Mrázek 15, Balvín P. 11, Balvín N. 11 a Procházková 7. Trenérka: Radka Pešoutová.

ZŠ Kamenná stezka: Zlatohlávek /br-1/ - Pompa 19, Pícha 11, Schovanec 7, Mucsková A. 3, Mucsková V. 2, Hynková 1, Novotná 1 a Maštalířová. Trenér: Vít Šnajdr.

ZŠ Starý Kolín: Bartůněk 22, Ulrich 12, Čureja 3, Mrázková 1, Peřina 1 a Šírková 1. Trenér: Štěpán Kacafírek.

ZŠ T.G.Masaryka: Bětík 12, Nevole 3, Vácha 2, Drahota 1, Hanzl 1, Kašparová 1, Marek 1, Benda, Formáčková a Veselá. Trenérka: Lenka Pěgřímková.

0

Také čtvrtý turnaj 7.ročníku KUTNOHORSKÉ ŠKOLNÍ LIGY v miniházené 4+1 uspořádal oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora ve spolupráci s Českým svazem házené, který tyto projekty organizuje a finančně podporuje. Finančně soutěž navíc podporuje kutnohorské sdružení KHnet.info.

Jako rozhodčí v turnaji působili členové pořadatelského házenkářského oddílu Eliška Vlasáková a Alois Salák starší, další členové se postarali o zápisy a ostatní náležitosti. Všem patří velký dík za hladký průběh turnaje. V něm bylo odehráno 16 utkání a v 9 týmech obou věkových kategorií se vystřídalo 72 mladých vyznavačů miniházené.