16.kolo 2.ligy SD: TJ Chodov JM - SPARTA 47:20 /22:12/

Ve včerejším odpoledním druholigovém utkání náš oslabený tým starších dorostenců vůbec nestačil na domácí Chodov a odvezl si domů vysokou porážku o 27 branek ...........

V neděli 18.února čekalo tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 16.kola 2.LIGY SD-Čechy, ve kterém nastoupil od 14,15 hodin ve sportovní hale pražského soupeře, týmu TJ Chodov JM. Domácí přezimovali v tabulce na 5.místě se ziskem 16 bodů / bilance: 13 – 8-0-5 / a v podzimním utkání hraném ve Zruči nad Sázavou nad SPARTOU zvítězili těsně o branku 23:24. Kutnohorský tým zahájil druholigové jarní odvety před týdnem, kdy v předehrávaném utkání 30.kola prohrál doma s Libercem vysoko 23:44, Chodov bude utkání tohoto kola v Úvalech dohrávat až 20.3.

Nedělní utkání nezačali starší dorostenci SPARTY špatně, v 5.minutě vedli 2:3, v 10.minutě ještě 6:7. Poté však v rozmezí 11.-18.minuty následovala šňůra 7 branek domácích, stav byl rázem 13:7 a utkání začalo mít celkem jednoznačný průběh. 1.poločas nakonec skončil vedením Chodova 22:12.

A 2.poločas byl herně i výsledkově ještě rozdílnější. Hosté bez možnosti střídání výrazně zaostávali a naopak domácí postupně navyšovali své vedení. Ve 40.minutě byl stav 31:15, v 50.minutě 39:18 a konečný výsledek byl jednoznačný – 47:20.

Starší dorostenci SPARTY mají nyní na jaře velký problém se složením kádru, velká marodka je příčinou toho, že do utkání tým nastupuje s malým počtem hráčů, mnohdy bez možnosti střídání a to se potom proti výrazně početnějším soupeřům nedá s výsledky nic převratného dělat. V nedělním utkání pouze Jeníček se Škaldou podali odpovídající výkon, když zaznamenali 18 z 20 branek, ostatním se příliš nedařilo.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Jeníček 10, Škalda 8, Kafka 1, Zatloukal 1, Horák a Schovanec. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 3/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Moravec / Strakonice / - Zelenka / Srubec /, DIVÁCI: 33.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Vysoká porážka s týmem, se kterým by se za jiných okolností dalo pomýšlet na zisk bodů. Ale v sedmi lidech, z nichž pouze dva jsou starší dorostenci je zisk bodů s jakýmkoliv soupeřem nereálný. Po patnácti minutách přestaneme stačit fyzicky a skóre narůstá ve prospěch soupeře. Pak již chybí motivace a vůle něco s výsledkem dělat. Takovéto zápasy netěší hráče ani mě. Bohužel máme příliš úzký kádr, a když se přidají zranění, nejsme konkurenceschopní.

Ostatní výsledky 16.kola:

LOKOMOTIVA Vršovice - 1.HK Dvůr Králové n/L. 19:20, HBC Strakonice - l.HC Pardubice 30:35, Liberec HANDBALL - SOKOL Bělá p.B. 36:18, KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - LOKOMOTIVA Louny 35:28, SPARTAK Sezimovo Ústí - SOKOL Úvaly 24:25, ELP Jablonec n/N. a TJ HC Náchod měly volno.

Příští program:

V neděli 25.února přivítá kutnohorský tým starších dorostenců v utkání 17.kola 2.ligy SD-Čechy od 9,00 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou jihočeský tým  SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.