1.kolo 2.ligy SD: SPARTA - LOKO České Budějovice 21 : 31 / 10:15 /

Včera odpoledne zahájil náš tým starších dorostenců nový ročník 2.ligy domácí porážkou o deset s českobudějovickou LOKOMOTIVOU ..........

V neděli 23.září zahájil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník 2.ligy SD-Čechy, když v utkání 1.kola přivítal jihočeského soupeře – LOKOMOTIVU České Budějovice. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.

Lepší úvod měli domácí, kteří se ujali vedení 2:0, 3:1 a ve 4.minutě vedli 4:2. Ale v dalších minutách hosté otočili vedení na svou stranu, na 4:6 a v 15.minutě byl stav 6:7. Ve druhé polovině prvního dějství nejprve jihočeši odskočili na 6:10 a po snížení SPARTY na 9:10 potom lepším závěrem zvýšili na poločasových 10:15.

V průběhu 2.poločasu si hosté většinou udržovali převahu a také díky množství přesilovek bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Jejich vítězství o 10 branek – 21:31 bylo naprosto zasloužené.

Dorostenci SPARTY nezačali novou sezónu příliš úspěšně, na soupeře nestačili ve většině herních činností. V jejím kádru nastoupili dva loňští starší žáci / nyní prvním rokem mladší dorostenci / Piskač s Veselým, kteří teprve získávají v této věkové kategorii první zkušenosti, navíc citelně chyběl zraněný Brož. Na druhou stranu, v týmu se poprvé představila čtveřice hostujících hráčů z Úval / Benešovský, Hnízdil, Chabr J. a M. /, kteří se však teprve s týmem SPARTY seznamují. Věřme, že v dalším průběhu sezóny půjdou výkony týmu nahoru.

SESTAVA a BRANKY: Chabr J. /br/, Karlovský /br/ - Bielický 6, Hnízdil 5, Chabr M. 4, Kuře 3, Nádvorník 3, Benešovský, Benko, Petránek, Piskač a Veselý. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 8 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 5/3, ROZHODČÍ: Dostál / Hr.Králové / - Kříženecký  / Praha /, DIVÁCI: 17.

Ostatní výsledky 1.kola:

HSK TYGŘI Ústí n.Labem – SOKOL Kobylisy 21:21, HC Plzeň – TJ Chodov JM 17:34, KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou – TJ Náchod 00:00, LOKOMOTIVA Louny a SOKOL BASF Chrudim měli volno.