2.kolo 2.ligy SD: HC Plzeň - SPARTA 26 : 30 / 11:14 /

Náš tým starších dorostenců včera zopakoval loňský úspěšný výsledek a opět přivezl z Plzně oba dva druholigové body ................

V neděli 30.září nastoupil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora k utkání 2.kola 2.ligy SD-Čechy od 15,30 hodin ve sportovní hale v Plzni proti domácímu týmu HC Plzeň. Plzeňští v 1.kole doma podlehli překvapivě vysoko 17:34 pražskému Chodovu, SPARTA prohrála doma také vysoko 21:31 s Č.Budějovicemi.

V loňské sezóně dorostenci SPARTY v Plzni zvítězili 32:27 a také v nedělním utkání si počínali od úvodních minut hodně aktivně. Plzeň se sice ujala vedení 1:0, poté již jen 3x dokázala vyrovnat náskok hostí – postupně na 2:2, 3:3 a v 9.minutě na 4:4. V dalším průběhu 1.poločasu si dorostenci SPARTY udržovali 2-3 brankový náskok, který ve 26.minutě narostl na rozdíl 5 branek – 9:14. Poločas nakonec skončil vedením SPARTY o 3 branky – 11:14. Druhý poločas měl podobný průběh, hosté si stále udržovali 2-4 brankový náskok a více domácím nedovolili. Ve 40.minutě byl stav 17:20, v 50.minutě 22:24 a konečný rozdíl byl 4 brankový – 26:30. Kutnohorský tým si tak připsal velmi cenné vítězství a odvezl si po zásluze oba body. Střelecky se nejvíce prosadila čtveřice Bielický, Hnízdil, Nádvorník a Petránek, pochvalu za výkon a hlavně vítězství si zaslouží celý kolektiv starších dorostenců SPARTY / tentokrát pod vedením Pavla Šimůnka, když trenér Jiří Hasala byl v zahraničí /.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 7, Hnízdil 7, Nádvorník 6, Petránek 6, Brož 2, Benešovský 1, Veselý M. 1, Benko a Kuře. Trenér: Šimůnek Pavel.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 6, SEDMIČKY: 3/1 – 3/3, ROZHODČÍ: Hladký - Kupsa / oba Sezimovo Ústí /, DIVÁCI: 32.