30.kolo 2.ligy SD: SPARTA - Liberec HANDBALL 23:44 /9:20/

Dnes dopoledne zahájil náš tým starších dorostenců jarní část 2.ligy předehrávkou posledního 30.kola, ve kterém "doma ve Zruči" jednoznačně podlehl vedoucímu týmu soutěže Liberci ..........

V neděli 11.února 2018 zahájil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora po dvouměsíční zimní přestávce jarní část 2.ligy SD–Čechy, když v předehrávaném utkání 30.kola přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou od 9,00 hodin tým Liberec HANDBALL.

A na úvod jara čekal kutnohorský tým soupeř z nejtěžších, vedoucí tým soutěže po podzimní části. Liberec přezimoval na 1.místě s bilancí 13 – 11–0–2 a měl na svém kontě 22 bodů, stejně jako druhé Pardubice. Naopak SPARTA přezimovala v druholigové tabulce na předposledním 13.místě s bilancí 13 – 3-0-10 a ziskem 6 bodů. V podzimním vzájemném utkání Liberec doma SPARTU porazil jednoznačně 40:22 a tak nastupoval do úvodního jarního utkání v roli jasného favorita.

A předzápasové prognózy se od úvodních minut nedělního utkání začaly potvrzovat. Dorostenci SPARTY na svého soupeře nestačili ve všech herních činnostech a vývoj skóre to celkem jasně potvrzoval. V 5.minutě byl stav 0:5, ve 13.minutě sice stejný rozdíl - 5:10, ve 20.minutě již 6:13 a 1.poločas nakonec skončil vysokým vedením hostujícího týmu o 11 branek v poměru 9:20.

Začátek 2.poločas byl brankově vyrovnaný, ve 34.minutě byl stav 12:23. Avšak následující minuty patřili zcela jednoznačně hostům, kteří úsek v rozmezí 35.-48.minuty vyhráli 1:16 a stav byl rázem 13:39. V závěrečných cca 12-ti minutách dorostenci SPARTY sice mírně ubrali z vysokého vedení Liberce / vyhráli tuto část 10:5 /, ten si však domů odvezl zaslouženě oba body za vysoké vítězství v poměru 23:44.

V zimní přestávce přišel na hostování Aleš Dolejší, hrající 1.ligu mladších dorostenců ve Žďáru nad Sázavou / v minulosti již v Kutné Hoře hrával / a v prvním utkání jara týmu vypomohl, v dalších kolech tomu tak bude pouze sporadicky, pouze v případě, kdy se nebudou utkání K.Hory a Žďáru krýt. Jinak neměl trenér SPARTY Vít Šnajdr v úvodním jarním utkání dispozici kompletní kádr, navíc toho většina hráčů v zimní přestávce příliš nenatrénovala. A to se potom takto kvalitnímu soupeři nedá vůbec konkurovat.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Jeníček 12, Horák 4, Kafka 3, Dolejší 2, Schovanec 1, Zatloukal 1 a Fojta. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 0 – 1/0, ROZHODČÍ: Dvořák / Pardubice / - Laštovička / Havl.Brod /, DIVÁCI: 12.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?

Celkem očekávaný průběh utkání, chybělo nám několik hráčů pro nemoc a proti vedoucímu týmu soupeře se nedá hrát s jedním hráčem na střídání. Navíc někteří hráči přes zimu téměř netrénovali, takže výsledek odpovídá našim současným možnostem. Pokud výrazně nezlepšíme docházku na tréninky a nebudeme jezdit ve větším počtu na zápasy budou i ostatní výsledky podobné.

Ostatní výsledky 30.kola:

LOKOMOTIVA Vršovice – SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 23:22, SOKOL Bělá pod Bezdězem – HBC Strakonice 31:35, LOKOMOTIVA Louny - 1.HK Dvůr Králové nad Labem 37:27, TJ HC Náchod – KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou 36:22, SOKOL Úvaly - TJ Chodov JM 00:00, l.HC Pardubice a ELP Jablonec nad Nisou měly volno.

Příští program:

Za týden, v neděli 18.února zajíždí tým starších dorostenců SPARTY k utkání 16.kola 2.ligy SD-Čechy do Prahy, kde od 14,15 hodin nastoupí ve sportovní hale týmu TJ Chodov Jižní Město.