5.kolo 2.ligy SD: HSK TYGŘI Ústí n/Labem - SPARTA 36 : 21 / 15:13 /

V pátém druholigovém kole náš tým starších dorostenců odehrál solidně pouze první poločas, v tom druhém herně a hlavně střelecky propadl ..............

V sobotu 20.října čekalo kutnohorský tým starších dorostenců utkání 5.kola 2.ligy SD-Čechy, ve kterém od 14,00 hodin nastoupil ve sportovní hale v Ústí nad Labem proti domácímu týmu HSK TYGŘI Ústí n/L.

První poločas utkání byl poměrně vyrovnaný. Dorostenci SPARTY začali velmi aktivně a většinu prvního dějství vedli – ve 4.minutě 1:3, v 7.minutě 3:5, v 15.minutě 6:7 naposledy ve 20.minutě 9:10. Poté se přece jenom začali více prosazovat domácí a otočili vedení ve svůj prospěch. Hosté se ale drželi „na dostřel“. V závěru prvního dějství došlo na palubovce k nepříjemnému zranění domácího hráče, musela být povolána záchranka a následně rozhodčí ukončili 1.poločas o cca 4 minuty dříve za stavu 15:13 pro domácí TYGRY.

2.poločas byl tedy o tento časový úsek delší. A výkon v něm byl ze strany kutnohorských dorostenců velmi špatný. Domácí měli lepší vstup do druhého dějství a ve 38.minutě vedli 22:17. Potom však nastal velký střelecký výpadek hráčů SPARTY, svou 18 branku totiž dali až ve 24.minutě / po dlouhých 16ti minutách / a to již měli domácí na svém kontě branek 31 !!! Nakonec v utkání zvítězili zcela jednoznačně vysoko 36:21, když 2.poločas skončil jednoznačně pro ústecké TYGRY 21:8 !!!

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Bielický 5, Hnízdil 5, Brož 3, Petránek 3, Benešovský 2, Kuře 2, Nádvorník 1, Benko, Piskač a Veselý M. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 1/0 – 5/3, ROZHODČÍ: Dolejší / Zruč n.S. / - Dvořák / Pardubice /, DIVÁCI: 40.

Ostatní výsledky 5.kola:

TJ Náchod - SOKOL Kobylisy 38:25, KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou – HC Plzeň 21:14, LOKOMOTIVA Louny - TJ Chodov JM 33:22, LOKOMOTIVA České Budějovice a SOKOL BASF Chrudim měli volno.