SOKOL BASF Chrudim - SPARTA Kutná Hora 34 : 25 / 16 : 12 /

Včera dopoledne náš tým starších dorostenců ukončil letošní mistrovský ročník 2.ligy SD-Čechy porážkou na hřišti východočeského soupeře ...........

V neděli 20.května nastoupil tým starších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora k utkání posledního - 22.kola 2.ligy SD - Čechy v Chrudimi, kde byl od 11,00 hodin hostem místního týmu SOKOLA.

Dorostenci SPARTY opět nastoupili do utkání pouze v sedmi, tedy bez možnosti střídání. V závěru sezóny se negativně projevil příliš úzký kádr týmu, když přišlo několik zranění, nebylo kde brát.

Domácí tým byl tedy jasným favoritem a také si od úvodních minut udržoval mírnou převahu. Ujal se vedení 2:0, v 8.minutě byl stav 4:3, v 15.minutě 9:6 a ve 25.minutě 15:10. 1.poločas nakonec skončil vedením domácího SOKOLA o 4 branky – 16:12.

A stále čtyřbrankovým rozdílem vedl domácí tým ještě ve 44.minutě, kdy byl stav 22:18. V dalším průběhu však jeho  převaha narůstala, navýšil do 52.minuty svůj náskok na rozdíl 9 branek, na 29:20 a takovýmto rozdílem nakonec utkání také skončilo, domácí zvítězili zaslouženě 34:25. Oslabený tým hostí již v tomto úseku utkání nedokázal náležitě vzdorovat.

SESTAVA a BRANKY: Karlovský /br/ - Falge 7, Pícha 6, Polívka D. 5, Nádvorník 4, Brož 2 a Stehlík 1. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 6 – 2, Č.KARTY: 1 – 0, SEDMIČKY: 4/4 – 5/5, ROZHODČÍ: Halíř / Dv.Králové / - Podzimek / Turnov /, DIVÁCI: 42.

Pro některé hráče SPARTY bylo toto utkání loučením s dorosteneckou kategorií – Falge, Polívka D. a Stehlík přecházejí od nové sezóny již do kategorie dospělých a Pícha natrvalo odejde do pražské DUKLY, kde byl poslední dva roky na hostování.

Tým SPARTY však bude ve 2.lize SD-Čechy působit i v příští sezóně, jeho řady posílí hlavně 4 kvalitní hráči z Úval / kde již proběhla jednání a došlo k dohodě / a také někteří domácí mladíci, kteří končí v kategorii starších žáků a přecházejí do kategorie mladších dorostenců. Tým bude hrát svá domácí utkání ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.