1.jarní kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Úvalech.

V sobotu 16.3. zahájil náš tým starších žáků jarní část 1.středočeké ligy v Úvalech 2 utkáními proti domácímu A a B týmu, v obou dokázal zvítězit a domů se vrátil s plným počtem 4 bodů ...............................

V sobotu 16.března zahájil „A“ tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora jarní část mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy staršího žactva 2023/2024 turnajem 1.jarního kola, ve kterém se ve sportovní hale v Úvalech nejprve od 10:30 hodin střetl s domácím SOKOLEM Úvaly B a po kratší přestávce od 12:00 hodin se SOKOLEM Úvaly A.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

Průběžnou tabulku 1.SL vedl po podzimní části tandem Hostivice – Úvaly A / po 20 bodech /, před třetí Kutnou Horou / 16 bodů /. Čtvrté přezimovaly Poděbrady / 10 bodů /, na 5.-6.místě Zruč n/Sázavou a Mělník / po 4 bodech / a na 7.místě Úvaly B / 2 body /.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy zahájil jarní část mistrovské sezony úvodními 2 zápasy v Úvalech proti domácím týmům a domů se vrátil s plným bodovým ziskem za 2 vítězství.

V prvním utkání proti domácímu „béčku“ po 1.poločase prohrával o branku, zlepšeným výkonem v poločase druhém nakonec zvítězil o 3 branky.

Ve druhém sobotním utkání proti domácímu „áčku“ / které nastoupilo v silně oslabené sestavě s mladšími žáky / jednoznačně dominoval od úvodních minut a již po 1.poločas vedl vysoko o 16 branek. V tom druhém pokračoval v „krasojízdě“ a nakonec zvítězil zcela jasně a vysoko o 31 branek.

SPARTĚ tentokrát chyběli ze studijních důvodů / byli v zahraničí / oba brankáři a tak je obětavě a celkem úspěšně zastoupil Němeček, jinak hráč v poli. Střelecky se tentokrát nejvíce dařilo dvojici Hanuš - Pánek, o zbytek branek se podělilo dalších 6 hráčů, kteří nastoupili v poli. Za předvedené výkony v obou sobotních utkáních zaslouží celý kutnohorský kolektiv velkou pochvalu.

4 : 20

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Němeček /br/ - Hanuš 13, Pánek 13, Hirš 10, Čábelka 9, Kamenář 7, Kail 6, Pěkný 3 a Bartůněk 2. Trenéři: Čábelková Jolana – Červenka Jiří.

Další výsledek z úvalského turnaje:

Úvaly A – Úvaly B 10:25.

A jak hodnotila úvodní dvě jarní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Na sobotní zápas do Úval jsme se vydali pouze se 2 hráči na střídání. Věděli jsme, že nás nečeká lehký soupeř. První zapas s Úvaly B začal rychłými 3 brankami do soupeřovy branky. Tento náskok však soupeř okamžitě srovnal a dokonce jsme na konci prvního poločasu šli do šatem se ztrátou 2 branek. Hned na začátku druhého poločasu však kluci zabrali a vyrovnali. Celý zapas był poměrně vyrovnaný. Až ve 12 minutě se našim podařilo odskočit o 2 branky, které však soupeř okamžitě srovnal. Od 15 minuty už jsme si však nenechali dát gól a s rozdílem 3 branek jsme nakonec vyhráli 23:20. Zápas s Úvaly A byl pro nás překvapením a tak trochu zklamáním. Proti nám se totiž postavilo družstvo složené z mladších žáků. A tak místo rovnocenného boje o body jsme si alespoň vyzkoušeli různé obranné a útočné kombinace. Střídali hráče na různých  postech a výsledná výhra 40:9 nás ani moc netěšila.

Další program:

V neděli 7.dubna čekají „A“ tým starších žáků SPARTY dvě utkání 2.jarního kola, ve kterých nastoupí ve sportovní hale v Mělníku od 10:10 hodin proti týmu LIONS Hostivice a poté od 12:50 hodin proti domácímu HÁZENÁ Mělník.