1.kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Úvalech.

Dnes zahájil náš tým starších žáků podzimní část 1.Středočeské ligy úvodními 2 zápasy v Úvalech a domů si přivezl 2 body za vítězství v tom prvním proti Poděbradům, ve druhém proti domácím Úvalům nebodoval, těsně prohrál ..........

V neděli 22.září zahájil tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora nový mistrovský ročník 1.Středočeské ligy 2024/2025 turnajem 1.kola, ve kterém ho ve sportovní hale v Úvalech čekala dvě utkání - nejprve s HÁZENOU Poděbrady a následně s domácím SOKOLEM Úvaly.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 5 týmů - HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora, ve 2.lize hraje 6 týmů - HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly B a SPARTAK Příbram. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části 1.ligy proběhnou pouze 4 kola, ve kterých každý tým odehraje vždy 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Po skončení podzimní části 1.ligy sestoupí poslední dva týmy do 2.ligy, z ní naopak postoupí první dva týmy.

Tým starších žáků SPARTY tedy zahájil novou mistrovskou sezonu úvodními 2 zápasy v Úvalech proti Poděbradům a domácím Úvalům a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání proti Poděbradům vedl po 1.poločasu vysoko o 14 branek, v tom druhém již převaha nebyla tak výrazná, přesto bylo konečné vítězství o 12 branek naprosto zasloužené.

Ve druhém utkání proti domácím Úvalům si soupeř v průběhu 1.poločasu vytvořil až 5 brankový náskok, který se do jeho konce snížil na rozdíl branky jediné. Ve 2.poločase dokonce kutnohorský tým několikrát přešel do 1 brankového vedení, naposledy pět minut před koncem. Závěr však lépe zvládl domácí tým, který nakonec zvítězil o 2 branky.

Střelecky se nejvíce dařilo trojici Bartůněk, Wiesner, Pánek, o zbytek branek se podělilo dalších 9 hráčů. Za předvedené výkony v obou nedělních utkáních si celý kutnohorský kolektiv zaslouží určitě velké uznání a pochvalu.

13 : 12

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Kudlík /br/ - Bartůněk 12, Wiesner 11, Pánek O. 10, Holinka 5, Dudla 4, Hubal 3, Lebeda O. 3, Olyšar 3, Buňka 2, Hirš 2, Pěkný 2, Tuhý 2, Burýšek a Němec. Trenéři: Čábelková Jolana – Šnajdr Vít.

Další výsledky z úvalského turnaje:

Úvaly – Hostivice 27:32, Hostivice – Zruč 21:25, Zruč – Poděbrady 23:17.

A jak hodnotila úvodní utkání sezony trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

V plné sestavě jsme dorazili v neděli na zapas s Poděbrady a Úvaly. Když jsme v průběhu prvního zápasu získali  během deseti minut náskok na soupeře ve výši 10 branek, rozhodli jsme se poslat na hřiště i naši druhou šestku. Ta naskočila v plné síle a díky výborné obraně dovedla zápas na vítězných 22:34. Hráči z Úval už byli těžším soupeřem.  Zápas byl vyrovnaný až do osmé minuty, než nám najednou odskočil o 5 branek. Chyby v obraně a zbytečně neproměněné šance měly za následek, že nám vítězství nakonec uteklo o 2 branky. Přesto jsem s výkony hráčů velice spokojená, je vidět, že se rychle učí. Nový systém 3:3 už pro nás není strašákem a do dalších turnajů pojedeme s odhodláním vyhrát.

Další program:

V sobotu 5.října čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání 2.kola, ve kterých nastoupí ve sportovní hale na Pohoří ve Zruči nad Sázavou nejprve proti domácí JISKŘE Zruč a poté proti týmu LIONS Hostivice.