1.kolo Středočeské ligy staršího žactva - dvojutkání v Kutné Hoře.

Dnes dopoledne odehrál náš tým starších žáků úvodní dvě mistrovská utkání v rámci 1.kola STŘEDOČESKÉ LIGY, když doma na Klimešce přivítal nejprve tým Zruče nad Sázavou a poté Příbrami ..........

V neděli 13.září měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dvojutkání 1.kola nového mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY staršího žactva 2020/2021, ve kterém ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici přivítal nejprve od 9:00 hodin tým JISKRY Zruč nad Sázavou, poté od 11:00 hodin tým SPARTAKU Příbram. Mezi tím, od 10:00 hodin bylo sehráno utkání mezi Zručí a Příbramí.

V letošním ročníku této soutěže startuje 11 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se systémem každý s každým, většinou se utkávají 3 týmy u 1 pořadatele, kde každého čekají 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut.

SPARTA Kutná Hora – JISKRA Zruč n/Sázavou   1 0  :  3 7   /  4 : 18 /

V prvním nedělním utkání kutnohorský tým na svého okresního rivala vůbec nestačil, hosté byli celé utkání jednoznačně lepší a nakonec si odvezli oba body za vysoké vítězství o 27 branek. V 11 členném kádru SPARTY nastoupilo hned 7 mladších žáků a to bylo v rozdílu výkonnosti hodně znát. Nelehkou premiéru na trenérské lavičce domácích si odbyla dvojice Vít Chvojka, Martin Sušanka.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Trlida 3, Sušanka 2, Šklíba 2, Kostrec 1, Pavlík 1, Rybář 1, Hladiš, Kudlík, Pektor O. a Zima. Trenéři: Chvojka Vít, Sušanka Martin.

NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 0, VYLOUČENÍ: 1 – 0, SEDMIČKY: 0 – 2/2, ROZHODČÍ: Salák st. – Salák O. / oba K.Hora /, DIVÁCI: 22.

SPARTA Kutná Hora – SPARTAK Příbram     1 7  :  1 7   /  10 : 8 /

Výkon ve druhém nedělním utkání byl ze strany kutnohorského týmu o něco lepší a přes horší začátek / 0:3, 2:4 / vedl nakonec v poločase o 2 branky v poměru 10:8. V tom druhém se ale hosté zlepšili, několikrát dokonce přešli do jednobrankového vedení a dotahovat museli domácí. Ti nakonec v předposlední minutě vyrovnali na 17:17 a tímto výsledkem také utkání skončilo. Dělba bodů byla dle průběhu utkání nakonec spravedlivá. Hráči SPARTY příliš kazili v rozehrávce a to byl hlavní „kámen úrazu“ v obou nedělních utkáních.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Trlida 9, Pavlík 3, Rybář 3, Šklíba 1, Zima 1, Hladiš, Kostrec, Kudlík, Pektor O. a Sušanka. Trenéři: Chvojka Vít, Sušanka Martin.

NAPOMÍNÁNÍ:  1 – 2, VYLOUČENÍ: 4 – 3, SEDMIČKY: 1/0 – 5/5, ROZHODČÍ: Salák st. – Salák O. / oba K.Hora /, DIVÁCI: 25.

Další výsledek: JISKRA Zruč nad Sázavou – SPARTAK Příbram 46 : 15 / 24:6 /

Další dvojutkání a to 2.podzimního kola SL čeká tým starších žáků SPARTY za 14 dní, v sobotu 26.září, kdy nastoupí na venkovním hřišti v Kostelci nad Labem nejprve proti domácímu týmu SOKOL Kostelec nad Labem a poté proti.týmu LIONS Hostivice.