1.kolo ŽÁKOVSKÉ LIGY starších žáků.

Náš tým starších žáků překvapil dobrým výkonem v úvodním kole ŽÁKOVSKÉ LIGY a při své premiéře v této soutěži postoupil do 2.kola.............

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora, vedený trenérem Jiřím Hasalou, se v sobotu 13.12. zúčastnil ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou prvního kola zimní Žákovské ligy, ve které startuje 24 nejlepších týmů této věkové kategorie z celé republiky. První kolo proběhlo ve 4 skupinách po 6 účastnících. V každé skupině se hrálo systémem každý s každým a do druhého kola postupovalo vždy prvních pět týmů – poslední z každé skupiny soutěž opouští. Druhé kolo, kterého se zúčastní již jen 20 týmů, se odehraje v polovině února 2009.

Tým starších žáků SPARTY čekal v sobotu na úvod turnaje vedoucí tým severomoravského přeboru po podzimní části – KH Kopřivnice. Tento favorit „ledečské“ skupiny potvrdil vysokým vítězstvím o 11 branek svou aktuální formu, i v ostatních utkáních turnaje nezaváhal a slavil celkové vítězství. Ve druhém utkání  tým SPARTY po dramatickém průběhu porazil Plzeň „B“ o branku, když v poločase vedl o 3 branky. Plzeň sice v polovině 2.poločasu stačila vyrovnat, závěr však patřil kutnohorským borcům. Ve třetím utkání proti domácímu KOVOFINIŠI byl úvod vyrovnaný, v poločase již vedla SPARTA o 2 branky. Ve druhém dějství již svůj náskok kontrolovala a slavila nejenom druhé vítězství, ale i jistý postup do 2.kola. Ve čtvrtém a pátém utkání turnaje – proti Zlínu a Novému Veselí – dal trenér SPARTY Jiří Hasala hodně prostoru ve hře celé lavičce a tak prohry o 8 a 5 branek jsou z tohoto pohledu celkem přijatelné. Celkově tým obsadil výborné 4.místo !!!

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Karlovský Michal / br / - Pícha Jiří 15, Nádvorník Martin 14, Bielický David 11, Kuře Vojtěch 8, Šuráň Jakub 7, Brož Martin 6, Petránek Jan 5, Schwarz Jiří 1, Veselý Matěj 1 a Koriťák Pavel. Trenér: Hasala Jiří.

Tým starších žáků SPARTY Kutná Hora tedy při svém premiérovém startu v Žákovské lize zahrál na výbornou, dosáhl dvou vítězství / což se nepředpokládalo / a postupuje do 2.kola – mezi 20 nejlepších týmů z celé republiky. Druhé kolo se uskuteční 14. nebo 15.února 2009. Bude se hrát opět ve 4 skupinách, tentokrát po pěti účastnících. Do 3.kola postupují první čtyři týmy z každé skupiny, týmy z posledních pátých míst v soutěži končí.

Kde se bude hrát a koho bude mít SPARTA Kutná Hora ve své skupině, to bude známo již v průběhu tohoto týdne.