2.jarní kolo SL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře.

Dnes odehrál náš tým starších žáků dvě domácí utkání 2.jarního kola Středočeské ligy a v obou byl úspěšný, nejprve si poradil s Mladou Boleslaví a poté jasně s Mělníkem ..........

V neděli 2.dubna měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu mistrovský turnaj 2.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém se v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici nejprve utkal od 9:00 hodin s TJ HC AŠ Mladá Boleslav a poté od 12:20 hodin s týmem HÁZENÁ Mělník.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY byl před nedělními domácími zápasy v průběžné tabulce soutěže na 2.místě s bilancí 14 vítězství a 1 porážky.

A tuto bilanci si v nedělních domácích utkáních vylepšil na 16 vítězství. Dokázal totiž oba své soupeře porazit. V tom prvním po poločasovém vedení o 2 branky nakonec udolal Mladou Boleslav rozdílem 3 branek. Ve druhém vedl nad Mělníkem v poločase o 4 branky a nakonec zvítězil bez problémů vysoko o 14 branek.

Střelecky se nejvíce dařilo Kostrecovi, autoru 13 branek, výrazněji se prosazovala i trojice Čábelka, Kamenář, Hráček. Brankově se však dokázalo prosadil hned 11 z 12 hráčů, kteří zasáhli do hry v poli a to je potěšitelné. Jinak za předvedené výkony i výsledky zaslouží celý kutnohorský tým starších žáků určitě velkou pochvalu.