2.kolo 1.SL starších žáků - turnaj ve Zruči nad Sázavou.

Dnes dopoledne odehrál náš tým starších žáků ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou dvě utkání 2.podzimního kola a domů se vrátil s bilancí 1 remízy a 1 porážky .....................

V sobotu 5.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu turnaj 2.kola mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy 2024/2025, ve kterém ho ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou čekala dvě utkání - nejprve s domácí JISKROU Zruč a následně s LIONS Hostivice.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 5 týmů - HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora, ve 2.lize hraje 6 týmů - HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly B a SPARTAK Příbram. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části 1.ligy proběhnou pouze 4 kola, ve kterých každý tým odehraje vždy 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Po skončení podzimní části 1.ligy sestoupí poslední dva týmy do 2.ligy, z ní naopak postoupí první dva týmy.

Tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu ve Zruči nad Sázavou 2 utkání - proti domácí Jiskře a Hostivicím a domů se vrátil s bilancí 1 remízy a 1 porážky.

V prvním utkání proti domácí JISKŘE Zruč prohrával již v poločase o 6 branek, nakonec svému okresnímu rivalovi podlehl o 7 branek. Soupeř byl tentokrát lepší a zvítězil zaslouženě.

Ve druhém utkání proti Hostivicím sice soupeř po 1.poločase vedl o 2 branky, v tom druhém naopak minutu a půl před koncem o 2 branky vedl kutnohorský tým. Nakonec utkání skončilo dělbou bodů.

Střelecky se nejvíce prosazoval Pánek, dařilo se i trojici Hirš, Pěkný, Bartůněk. Ostatní hráči se již prosazovali o poznání méně. Ovšem za nasazení a bojovnost v obou sobotních utkáních si celý kutnohorský kolektiv zaslouží určitě uznání a pochvalu.

JISKRA Zruč

2 9  :  2 2

17 : 11

LIONS Hostivice

2 6  :  2 6

13 : 11

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Buňka /br/, Kudlík /br/ - Pánek O. 17, Hirš 10, Pěkný 8, Bartůněk 7, Holinka 4, Lebeda O. 1, Wiesner 1, Burýšek, Dudla, Hubal, Němec, Olyšar a Tuhý. Trenéři: Čábelková Jolana – Hasala Jiří.

Další výsledky ze zručského turnaje:

Poděbrady - Úvaly 17:32, Zruč - Úvaly 32:38, Hostivice – Poděbrady 43:29.

A jak hodnotil dvě sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?

Obě utkání byla náročná. Bohužel se nám nepodařilo naplnit očekávání. Potýkali jsme se se spoustou neproměněných brankových příležitostí a technických chyb. Hlavně v prvních poločasech. Hráči to sice nahrazovali urputností a bojovností, ale na celkový výsledek to bylo málo. Ještě si vše společně vyhodnotíme a příště to bude určitě o něco lepší.

V sobotu 19.října čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání 3.kola, ve kterých nastoupí ve sportovní hale v Poděbradech nejprve proti SOKOLU Úvaly a poté proti týmu LIONS Hostivice.