3.jarní kolo SL starších žáků - turnaj v Úvalech.

Dnes odehrál náš tým starších žáků v úvalské sportovní hale dvě utkání 3.jarního kola Středočeské ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 prohry ..........

V neděli 16.dubna čekala tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora 2 utkání v rámci 3.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém ve sportovní hale v Úvalech postupně narazil na domácí SOKOL Úvaly A a poté pražský TJ Kobylisy.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY odehrál výbornou první polovinu soutěže, po podzimní části vedl průběžnou tabulku s plným počtem 26 bodů13 utkání – 13 vítězství.

Nyní na jaře již jsou výsledky o něco horší, v prvním jarním kole prohrál v Úvalech s domácím „béčkem“, v tomto třetím kole si připsal druhou porážku v soutěži, tentokrát s domácím „áčkem“.

A nyní k nedělním výsledkům podrobněji. V prvním utkání tým SPARTY držel s domácími Úvaly A v poločase nerozhodný výsledek, v tom druhém již byl domácí tým lepší a nakonec SPARTU porazil o 5 branek. Ve druhém nedělním utkání si bez nejmenších problémů poradil s pražskými Kobylisy, které porazil jednoznačně vysoko o 35 branek, když v poločase již měl k dobru náskok 16 branek.

Střelecky se nejvíce prosazovala čtveřice Kostrec, Kamenář, Šklíba, Hanuš, poděkování za předvedené výkony si však zaslouží i všichni ostatní, kteří v obou nedělních mistrovských utkáních nastoupili.

SOKOL Úvaly A

2 1  :  1 6

8 :   8

TJ Kobylisy

4  :  3 9

2 : 18

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br-5/ Chvojka /br/ - Kostrec 11, Kamenář 10, Šklíba 9, Hanuš 7, Hráček 4, Hovorka 4, Pektor O. 3, Loužil 2 a Janoušek. Trenéři: Hasala Jiří Chvojka Vít.

Další výsledky z úvalského turnaje:

Úvaly A – Vršovice 00 : 00, Úvaly A – Hudlice hosté se nedostavili, Vršovice - Kobylisy 00 : 0, Vršovice – Hudlice hosté se nedostavili.

Další dvě utkání čeká tým starších žáků SPARTY v neděli 30.dubna v Hudlicích, kde se v rámci 4.jarního kola Středočeské ligy střetne nejprve od 10:00 hodin s týmem LIONS Hostivice a poté od 12:00 hodin s domácím SK Hudlice