3.kolo 1.SL starších žáků - turnaj v Poděbradech.

Další dvě utkání odehrál náš náš starších žáků v poděbradské sportovní hale v rámci 3.kola 1.Středočeské ligy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky ......................

V sobotu 19.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu turnaj 3.kola mistrovského ročníku 1.Středočeské ligy, ve kterém ho v městské sportovní hale v Poděbradech čekala dvě utkání - nejprve se SOKOLEM Úvaly a následně s LIONS Hostivice.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 5 týmů - HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly a SPARTA Kutná Hora, ve 2.lize hraje 6 týmů - HÁZENÁ Mělník, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Úvaly B a SPARTAK Příbram. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části 1.ligy proběhnou pouze 4 kola, ve kterých každý tým odehraje vždy 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Po skončení podzimní části 1.ligy sestoupí poslední dva týmy do 2.ligy, z ní naopak postoupí první dva týmy.

Tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu v Poděbradech 2 utkání – první proti Úvalům a druhé proti Hostivicím a domů se vrátil s bilancí 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání proti Úvalům vedl po velmi dobrém výkonu v poločase o 5 branek a nakonec svého soupeře zaslouženě porazil o 8 branek.

Ve druhém utkání proti Hostivicím naopak soupeř o 5 branek po 1.poločase vedl, v tom druhém navýšil svůj náskok až na konečný rozdíl 9 branek.

Střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Pánek - Pěkný, dařilo se i trojici Dudla, Hirš, Bartůněk. Ostatním sice již o dost méně, přesto si za bojovnost a nasazení v obou sobotních utkáních zaslouží celý kolektiv starších žáků SPARTY určitě pochvalu a uznání.

SOKOL Úvaly

2 7  :  3 5

12 : 17

LIONS Hostivice

3 4  :  2 5

16 : 11

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Buňka /br/, Kudlík /br/ - Pánek O. 20, Pěkný 16, Dudla 7, Hirš 7, Bartůněk 5, Tuhý 2, Kaucner V. 1, Lebeda O. 1, Olyšar 1,  Burýšek, Hubal a Wiesner. Trenéři: Čábelková Jolana – Hasala Jiří.

Další výsledky z poděbradského turnaje:

Poděbrady - Zruč 16:37, Poděbrady - Hostivice 20:28, Zruč - Úvaly 35:22.

A jak hodnotila dvě sobotní utkání trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Jak už bývá naším zvykem, začátky zápasů nejsou naší silnou stránkou. Úvaly nám hned

v prvních minutách trošku utekly. Po prvních pěti minutách jsme se však rozkoukali a objevili

jejich slabinu. Z křídla se nám povedlo poslat na jejich branku několik úspěšných hodů a

tím celý zapas otočit ve svůj prospěch. První poločas jsme  už vedli o 5 branek.

Na začátku toho druhého jsme tento náskok málem celý ztratili, ale dokázali jsme se soupeři

opět postavit. Dařily se nám přihrávky i kombinace, a tak jsme navýšili zpátky  náš bodový

rozdíl až na 7 branek. Výhra byla příjemná. A se stejným duchem jsme nastoupili proti Lions

Hostivice. Tento zápas jsme si však bohužel prohráli vlastními chybami. Nepřesné a občas

zbrkle zahozené přihrávky, někdy nedůsledná obrana, to vše dohromady stačilo k tomu, že

nám Hostivice utekly a jejich náskok už se nám nepodařilo stáhnout. Kluci ví, co je potřeba

zlepšit a na čem zapracovat, a tak věříme, že se z chyb do příště ponaučíme. Přesto je potřeba

všem poděkovat za snahu. Bojovali ze všech sil.

V sobotu 2.listopadu čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání posledního - 4.podzimního kola, ve kterých nastoupí ve sportovní hale v Hostivicích nejprve proti JISKŘE Zruč a poté proti týmu HÁZENÁ Poděbrady.