5.jarní kolo SL starších žáků - turnaj v Kolíně.

Dnes odehrál náš tým starších žáků v kolínské sportovní hale Borky tři utkání 5.jarního kola Středočeské ligy a domů se vrátil s bilancí 2 vítězství a 1 remízy ..........

V neděli 21.května čekala tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další, tentokrát tři utkání v rámci 5.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY, ve kterém se ve sportovní hale Borky v Kolíně postupně utkal s domácím HC Kolín, poté se SOKOLEM Vršovice a následně se SOKOLEM Bělá pod Bezdězem.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. Stejně jako v podzimní, tak i v jarní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony – stejně jako na podzim 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY byl před nedělními utkáními v průběžné tabulce soutěže na výborném 3.místě se 34 body / bilance 21 – 18-0-3 /, Vršovice páté26 body, Kolín osmý se 16 body a Bělá desátá se 13 body.

V prvním utkání porazil kutnohorský tým bez větších problémů o 6 branek domácí Kolín, když již v poločase vedl o 7 branek. Ve druhém po velké přetahované, kdy se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení, se rozešel dělbou bodů s pražským Sokolem Vršovice, když v poločase soupeř o branku vedl. A v posledním nedělním utkání porazil těsně o branku Bělou pod Bezdězem, když v poločase byl stav ještě nerozhodný.

Spolehlivě zachytal ve všech utkáních Hudec, střelecky se tentokrát nejvíce dařilo čtveřici Čábelka, Hráček, Kostrec, Hanuš. Ovšem do střelecké listiny se tentokrát dokázalo zapsat všech 12 hráčů, kteří zasáhli do hry v poli. V průběžné tabulce soutěže si kutnohorský tým nadále drží výborné 3.místo a to by již měl před posledními 2 zápasy bezpečně uhájit.

Celému kolektivu starších žáků SPARTY patří bez rozdílu velké poděkování a uznání za předvedené výkony i výsledky ve všech třech nedělních mistrovských utkáních.