Dohrávka 2.kola SL starších žáků - turnaj v Mělníku.

Dnes odehrál náš tým starších žáků v Mělníku dvě odložená mistrovská utkání 2.podzimního kola Středočeské ligy a veze se nadále na vítězné vlně. V soutěži tak zůstává jediný bez bodové ztráty ..........

V neděli 30.října měl tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora na programu dohrávku odloženého mistrovského turnaje 2.kola STŘEDOČESKÉ LIGY staršího žactva, ve kterém se v nafukovací sportovní hale IŠST v Mělníku nejprve utkal s týmem HC TJ AŠ Mladá Boleslav a vzápětí po kratší přestávce s domácím týmem HÁZENÁ Mělník. Původní termín byl 24.září na venkovním hřišti v Mělníku, z důvodů deštivého počasí byla všechna utkání odložena až na 30.října.

V letošním ročníku této soutěže startuje 14 týmů – HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, HC TJ AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SK Hudlice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Úvaly A + B, SOKOL Vršovice, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Kobylisy. Hraje se turnajovým způsobem – každý s každým. V podzimní části proběhne 7 kol, v každém 3 turnaje, ve kterých čeká každý tým 2 utkání / v jednom kole pouze 1 utkání / s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 13 utkání.

Tým starších žáků SPARTY si opět vedl velmi dobře i v dohrávce druhého podzimního mistrovského turnaje, když v obou utkáních dokázal zvítězit a probojoval se tak do čela průběžné tabulky soutěže. Té vévodí prozatím bez ztráty jediného bodu. V prvním nedělním utkání dokázal jednoznačně porazit tým Mladé Boleslavi o 15 branek, když v poločase vedl o 3 branky. V druhém utkání si dokázal poradit také jasně s domácím Mělníkem, nad kterým zvítězil o 14 branek, když v poločase již vedl vysokým 9 brankovým rozdílem.

Z 13ti členného kádru starších žáků SPARTY se ve dvou nedělních utkáních brankově dokázalo prosadit hnedle 10 hráčů, tradičně nejvíce, tentokrát 12 jich zaznamenal Kostrec, po 6 jich přidala trojice Čábelka, Hráček a Kamenář. Ale velkou pochvalu za předvedené výkony i výsledky si zaslouží všichni ostatní, kteří v nedělních mistrovských utkáních v Mělníku nastoupili.

HC TJ AŠ Mladá Boleslav

9  :  2 4

5 :   8

HÁZENÁ Mělník

1 1  :  2 5

5 : 14

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/ - Kostrec 12, Čábelka 6, Hráček 6, Kamenář 6, Pektor O. 5, Svobodová N. 5, Šklíba 4, Hanuš 3, Kernerová 1, Rudolf 1, Chvojka a Šípek. Trenér: Chvojka Vít.

Další výsledky z mělnického turnaje nejsou:

Mělník – Hudlice nehráno, Ml.Boleslav - Hudlice nehráno. Tým Hudlic se již po několikáté z turnajů omluvil pro nedostatek hráčů, navíc hraje mimo soutěž a je otázkou, jestli v ní bude nadále takto „nesmyslně působit“.

V neděli 6.listopadu čeká tým starších žáků SPARTY Kutná Hora dvě utkání 5.kola Středočeské ligy v domácím prostředí sportovní haly Klimeška v Čáslavské ulici, když v prvním utkání přivítá od 9:00 hodin sousedský HC Kolín, poté od 12:00 narazí na pražského soupeře – SOKOL Vršovice.