Dohrávka 3.jarního kola SL st.žáků - turnaj v Libčicích nad Vltavou.

Dvě utkání v rámci dohrávky 3.jarního kola Středočeské ligy starších žáků odehrál náš tým dnes v Libčicích nad Vltavou a obě vítězná, porazil zde jak Úvaly B, tak i domácí Libčice ..........

V sobotu 4.června odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora dvě utkání v rámci dohrávky mistrovského turnaje 3.jarního kola Středočeské ligy, když se na venkovním hřišti v Libčicích nad Vltavou nejprve od 10:20 hodin utkal s týmem SOKOL Úvaly „B“ a hned vzápětí od 11:40 s domácím týmem SOKOL Libčice nad Vltavou.

V letošním ročníku této soutěže startuje 12 týmů – AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, HÁZENÁ Mělník, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Hudlice, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A + B, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram.

Nyní na jaře se hraje opět turnajovým způsobem, v každém z 6 kol proběhnou 3 nebo 4 turnaje o 3-4 účastnících. V nich se hraje systémem každý s každým s hrací dobou 2x20 minut. Celkově čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony opět 11 utkání.

Týmu starších žáků SPARTY se v posledním jarním mistrovském turnaji v Libčicích výsledkově i herně zadařilo, vyhrál zde obě utkání a v průběžné tabulce soutěže se posunul před Úvaly „B“ na 7.místo. Právě proti Úvalům „B“ podal hlavně v 1.poločase velmi dobrý výkon a měl k dobru náskok 7 branek – 6:13. Ve 2.poločase sice soupeř dotahoval a na začátku poslední minuty dokonce snížil na rozdíl branky jediné - na 19:20, nejlepší střelec utkání Honza Kostrec však v samém závěru upravil na konečných 19:21. I ve druhém sobotním utkání podat tým starších žáků SPARTY dobrý výkon a zaslouženě porazil domácí Sokol o 10 branek v poměru 23:13, když již v poločase vedl bezpečně 13:6. Spolehlivě zachytal Hudec, střelecky tým spoléhal hlavně na dvojici Kostrec – Šklíba, prosazovali se však i další. Celý tým zaslouží za výkony v posledním jarním mistrovském turnaji určitě velkou pochvalu.

SOKOL Úvaly „B“

1 9  :  2 1

6 : 13

SOKOL Libčice

1 3  :  2 3

6 : 13

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem: Hudec /br/ - Kostrec 11, Šklíba 11, Kamenář 6, Svobodová 6, Niederle 4, Čábelka 3, Pektor O. 3, Danielová, Hladiš, Pelikán M. a Pelikán T. Trenéři: Hasala Jiří – Sušanka Martin.

Další výsledek z turnaje v Libčicích: Úvaly B - Libčice 17:17.