Jarní turnaj starších žáků - vítězství Pardubic.

Sobotní domácí přípravný turnaj starších žáků vyhrál jasně tým Pardubic, naši chlapci skončili na druhém místě a Jirka Schwarz se stal nejlepším střelcem celého turnaje ............

Oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora uspořádal v sobotu 24.3.2012 ve sportovní hale BIOS v Puškinské ulici jarní přípravný turnaj starších žáků, kterého se zúčastnila 4 družstva – 1.HC Pardubice, HC AŠ Mladá Boleslav, JISKRA Zruč nad Sázavou a pořádající SPARTA Kutná Hora.

Turnaj se hrál systémem každý s každým 1 x 17 minut – dvoukolově, přičemž se každé kolo bodovalo samostatně.

Sobotní měření sil bylo pro všechny účastníky dobrou přípravou a otestování si výkonnosti v právě rozeběhnuté jarní části mistrovské soutěže. V té se utkávají mezi sebou pouze dvojice, Pardubice – Kutná Hora ve finálové části ERIMA PŘEBORU a Mladá Boleslav – Zruč v „B“ skupině ERIMA PŘEBORU.

Z celkového vítězství se v sobotním turnaji zaslouženě radoval tým Pardubic, který v 6 utkáních neztratil ani jediný bod.

Domácí SPARTA Kutná Hora skončila v této přípravě na 2.místě. Celkem solidně zachytal Kotěšovec, v poli velmi dobře zahrál J.Schwarz / který se stal nejlepším střelcem celého turnaje / a prosazoval se také M.Veselý. Ostatní odvedli svůj standart. V prvním utkání jen těsně o branku podlehli pozdějšímu vítězi z Pardubic. Trenér kutnohorské SPARTY Vít Šnajdr bral turnaj jako dobrou přípravu na další mistrovské turnaje finálové skupiny ERIMA PŘEBORU.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Kotěšovec /br/ - Schwarz J. 26, Veselý M. 11, Procházka 4, Veselý Š. 4, Piskač 2, Špaček 2, Suchomel a Škalda. Trenér: Šnajdr Vít.

V rámci slavnostního zakončení turnaje byli odměněni všichni čtyři účastníci  pohárem a diplomem. Stejně tak byli odměněni i nejlepší jednotlivci: brankář Martin TOMAN / Zruč /, hráč Adam PTÁČNÍK / Pardubice / a střelec Jiří SCHWARZ / Kutná Hora – 26 branek /.

Také sobotní turnaj starších žáků se konal za podpory fondu hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha a středočeského svazu házené, jež tyto akce finančně podporují. Jim patří velký dík, stejně jako všem ostatním, kteří se na hladkém průběhu turnaje podíleli.