Středočeská kvalifikace o postup do ŽL starších žáků - turnaj v Kutné Hoře

V neděli byl náš oddíl pořadatelem středočeské kvalifikace o přímý postup do Žákovské ligy a náš tým zde s bilancí 2 vítězství a 1 porážky skončil na nepostupovém druhém místě .........

V neděli 15.září byl oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora pořadatelem středočeského kvalifikačního turnaje o postup do celostátní ŽÁKOVSKÉ LIGY starších žáků, které se ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici zúčastnily 4 týmy – HÁZENÁ Mělník, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly a domácí SPARTA Kutná Hora.

Středočeský kvalifikační turnaj se hrál systémem každý s každým s hrací dobou 2x20 minut. A přímý postup do celostátní Žákovské ligy si mohl vybojovat pouze vítěz turnaje.

Tým starších žáků SPARTY nastupoval do domácího turnaje s určitými nadějemi na dobrý výsledek, porážka již v prvním utkání s Úvaly však rozhodla o postupujícím. Její první soupeř totiž vyhrál všechna tři nedělní utkání a zaslouženě si vybojoval postup do Žákovské ligy.

Kutnohorský tým v domácí kvalifikaci skončil s bilancí : 3 – 2-0-1 na 2.místě. Na úvod na svého soupeře výrazně nestačil, ostatní dvě utkání již dokázal zaslouženě vyhrát. A nyní k jednotlivým výsledků podrobněji.

V úvodním utkání herně zaostával a jasně nestačil na Úvaly, již v poločase ztrácel 10 branek a nakonec se z vysokého vítězství o 19 branek mohl radovat jeho soupeř - pozdější vítěz celé kutnohorské kvalifikace.

Ve druhém naopak po dobrém výkonu a vysokém 13-ti brankovém vedení v poločase, nakonec porazil zaslouženě o 11 branek Mělník.

V posledním třetím utkání zvítězil o 5 branek nad Hostivicemi, když již v poločase vedl o 3 branky.

Z jednotlivců se střelecky nejvíce dařilo Pánkovi, autoru 28 branek, výrazněji se dokázala prosazovat i dvojice PěknýHirš. Ale i všichni ostatní, kteří do nedělních kvalifikačních utkání zasáhli, zaslouží za nasazení a bojovnost určitě poděkování a pochvalu.

19 : 16

Další výsledky: Hostivice – Mělník 35:21, Úvaly - Hostivice 27:25, Úvaly - Mělník 33:20.

0

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem: Buňka /br/, Kudlík /br/- Pánek 28, Pěkný 17, Hirš 15, Holinka 7, Wiesner 7, Bartůněk 6, Stibůrek T. 4, Kaucner V. 3, Olyšar 3, Burýšek 2, Lebeda O. 1, Tuhý 1, Hubal a Němec. Trenéři: Čábelková Jolana - Hasala Jiří.

A jak hodnotila nedělní kvalifikační turnaj trenérka SPARTY Jolana Čábelková ?

Pro kluky to byl pro prázdninové pauze první turnaj a tak nebylo moc času na přípravu. První zápas s týmem Úval byl proto takovou menší studenou sprchou. Kluci se však z prohry rychle oklepali, do dalšího zápasu už nastoupili s mnohem větším odhodláním a tým Mělníku tak porazili. Zapracovali na obraně, zafungovali herní kombinace a dostali se do tempa. Třetí soupeř Lions Hostivice byl pak už jen sladkou tečkou za kvalifikací. Přímý postup nám sice nevyšel, ale jsem si jistá, že do kvalifikace v listopadu nastoupíme perfektně připraveni a zabojujeme znovu o postup.

I přes nedělní domácí neúspěch v bojích o přímý postup do Žákovské ligy by měl mít kutnohorský tým starších žáků ještě jednu možnost zabojovat o postup, a to v některé z regionálních kvalifikací, které proběhnou zřejmě v listopadu letošního roku.