Zimní turnaj starších žáků v Úvalech.

V pátek 3.února se náš tým starších žáků zúčastnil v rámci zimní přestávky přípravného turnaje v Úvalech, kde startovalo celkem osm týmů ..........

Tým starších žáků oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora se v pátek 3.února zúčastnil zimního přípravného turnaje, který uspořádal ve své sportovní hale oddíl házené HANDBALL Úvaly. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů – HK BANÍK Most, HK SLAVIA Plzeň, LOKOMOTIVA České Budějovice, Liberec HANDBALL, SPARTA Kutná Hora, TJ Náchod a pořádající HANDBALL Úvaly „A“ a HANDBALL Úvaly „B“.

Týmy byly rozděleny do dvou čtyřčlenných základních skupin. V „A“ skupině byly – České Budějovice, Plzeň, Náchod a Úvaly „A“, v „B“ skupině byly – Liberec, Most, Kutná Hora a Úvaly „B“. Po odehrání základních skupin  následovala křížem semifinálová utkání a na závěr utkání o celkové umístění. Hrací doba byla ve všech utkáních 2 x 12 minut a byl povolen 1 minutový time-out v každém utkání.

Tým starších žáků SPARTY Kutná Hora obsadil v páteční přípravě v konkurenci 8 týmů poslední osmé místo. Trenéři měli sice k dispozici téměř kompletní kádr, doplněný o 3 dívky, v utkáních však dávali možnost předvést svou výkonnost rovnoměrně celému kádru. První poločasy hrála většinou základní – silnější sestava, druhé mladší hráči doplněni dívkami. A dle toho také předvedená hra a výsledky vypadaly.

Kutnohorský tým ve své základní skupině na úvod remizoval s „B“ týmem Úval, když v poločasu vedl o 6 branek. Ve druhém prohrál o 10 branek s Libercem, po nerozhodném poločasovém výsledku. No a v posledním třetím utkání podlehl o 6 branek Mostu, když v poločasu vedl soupeř pouze o branku. Ve skupině tak obsadil celkové 3.místo.

V utkání o celkové umístění nejprve prohrál o 2 branky s Českými Budějovicemi a v závěrečném utkání o konečné 7.místo prohrál o 4 branky s Úvaly „B“. V turnaji tak obsadil konečné osmé místo.

Do finále turnaje se nakonec probojoval domácí HANDBALL Úvaly „A“ a TJ Náchod, o konečné 3.místo si to rozdal Liberec HANDBALL s BANÍKEM Most.

Trenéři SPARTY pojali účast v pátečním úvalském turnaji jako dobrou přípravu na jarní část středočeské ligy a výsledky proto nebyly až tak důležité. Všichni hráči dostávali v utkáních dostatečný prostor, bez ohledu na výkonnost.

Jednoznačným tahounem týmu byl opět Honza Kostrec, spolehlivé výkony podali též brankář Damián Hudec a v poli David Hráček, Oliver Pektor a David Šklíba. Ostatní za nimi výkonnostně přece jenom zaostávali, ale i oni předvedli spolehlivé výkony dle svých současných možností.

14 : 10

Konečné pořadí turnaje: 1. HANDBALL Úvaly „A“, 2. TJ Náchod, 3. Liberec HANDBALL, 4. HK BANÍK Most, 5. LOKO Č.Budějovice, 6. HK SLAVIA Plzeň, 7. HANDBALL Úvaly „B“, 8. SPARTA Kutná Hora.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Hudec /br/, Chvojka /br/ - Kostrec 19, Hráček 9, Pektor 6, Šklíba 6, Kernerová 3, Loužil 3, Hanuš 2, Čábelka 1, Kamenář 1, Danielová, Vojna a Vopěnková. Trenéři: Hasala Jiří, Chvojka Vít, Červenka Jiří.

V rámci zimní přípravy čeká kutnohorský tým starších žáků účast v neděli 12.února v turnaji v Jičíně O pohár HBC Jičín 2023. Herní model zde bude stejný jako v Úvalech, tedy 8 týmů, rozdělených do 2 základních skupin. Kutná Hora v té své narazí na týmy – HÁZENÁ Velká Bystřice, JISKRA Havlíčkův Brod a Liberec HANDBALL.