2.jarní kolo SL starších žákyň - turnaj v Kutné Hoře.

V sobotu odehrál náš tým starších žákyň v domácím prostředí 3 utkání v rámci 2.jarního kola Středočeské ligy a do tabulky si připsal další 4 body za 2 vítězství, v 1 utkání však zbytečně prohrál ....................

V sobotu 6.dubna odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora v rámci 2.jarního kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY další 3 utkání, když v domácím prostředí sportovní haly Klimešky v Čáslavské ulici přivítal od 9:00 hodin tým HÁZENÁ Poděbrady, od 11:45 hodin LIONS Hostivice a od 14:30 hodin tým HÁZENÁ Mělník.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, stejně jako na podzim, tak i na jaře proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v jarní části mistrovské sezony 15 utkání.

V sobotním domácím mistrovském turnaji si tým starších žákyň SPARTY připsal do tabulky 4 body za 2 vítězství, v jednom utkání odešel dost překvapivě poražen. Přesto je spolu s Příbramí nadále v čele soutěže / oba po 30 bodech /.

V prvním utkání vedl nad Poděbrady v poločase již o 6 branek, stejným rozdílem nakonec svého soupeře zaslouženě porazil.

Ve druhém utkání s Hostivicemi prohrával po 1.poločase o 2 branky, v tom druhém nedokázal svůj výkon vylepšit a prohrál s tímto soupeřem poprvé v sezoně.

V posledním třetím utkání s Mělníkem již potvrdil roli favorita, v poločase vedl sice jen o 3 branky, nakonec zvítězil celkem jednoznačně o 13 branek.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazovala Vopěnková, autorka 25 branek a výrazněji také Kernerová a Saláková. Ale pochvalu za výkony v sobotním domácím mistrovském turnaji určitě zaslouží celý kolektiv kutnohorských děvčat.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br/ - Vopěnková 2, Kernerová 14, Saláková 11, Procházková 7, Hladíková 4, Danielová 3, Jechová 3, Šichová 3, Benešová 1, Vilimovská 1, Honzová, Chválná, Sixtová, Růžičková a Vlášková. Trenérka: Špírová Eva.

Další výsledky kutnohorského turnaje:

Hostivice – Příbram 24:27, Poděbrady - Bělá 18:19, Příbram - Mělník 33:21, Bělá - Hostivice 17:18.

A jak hodnotila tři sobotní domácí utkání trenérka SPARTY Eva Špírová ?

Hráčky Kutné Hory nedokázaly zvláště ke konci zápasu s Hostivicemi využít  rychlých přechodů do útoku a obrátit
výsledek ve výhru. Dopustily se množství technických chyb už v průběhu zápasu a často chyběl důraz v obraně, což
soupeř dokázal velice dobře využít a nenechal si ujít žádnou příležitost dát gól. V prvním zápase utrpěla Barbora
Saláková zranění prstu na levé ruce, které si vyžádalo ošetření lékaře v nemocnici. Zpět do hry nastoupila právě v
průběhu druhého zápasu. Střelecky se nejvíce prosadily Vopěnková, Saláková, Procházková a Kernerová. Holkám
držíme palce na dalším turnaji 20.4.v Sedlčanech, kde poměří síly s týmy Mělník, Bělá pod Bezdězem, Příbram.
Věříme, že se aktivně zapojí všechny hráčky a společně se posunou na první příčku v tabulce.

Mistrovský turnaj 3.jarního kola STŘEDOČESKÉ LIGY odehraje tým starších žákyň SPARTY v sobotu 20.dubna ve sportovní hale v Sedlčanech / pořadatel SPARTAK Příbram /, kde ho čekají opět 3 utkání – od 9:55 proti HÁZENÁ Mělník, od 12:40 proti SOKOLU Bělá pod Bezdězem a od 14:30 proti domácímu SPARTAKU Příbram.