2.kolo SL starších žákyň - turnaj v Bělé pod Bezdězem.

V sobotu pokračoval v "krasojízdě" náš tým starších žákyň, když bezpečně zvítězil v dalších dvou mistrovských utkáních a vede bez ztráty bodu průběžnou tabulku soutěže ...............

V sobotu 30.září odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora další 2 utkání v rámci 2.kola mistrovského ročníku STŘEDOČESKÉ LIGY 2023/2024, když se ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem postupně střetl s týmy HÁZENÁ Mělník a následně LIONS Hostivice.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 15 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY si vedl i ve druhém podzimním mistrovském turnaji v Bělé na „jedničku“, vyhrál zde s přehledem obě utkáních a vede s plným bodovým ziskem průběžnou tabulku soutěže. Paráda.

V prvním utkání vedl nad Mělníkem v poločase o 2 branky, nakonec soupeře porazil zaslouženě o 8 branek. Ve druhém utkání již vedl nad Hostivicemi v poločase o 7 branek, nakonec soupeře porazil jednoznačně a vysoko o 14 branek.

Kutnohorských tým starších žákyň opět zaslouží za předvedenou hru i dosažené výsledky v obou sobotních utkání v Bělé velkou pochvalu. Střelecky se opět nejvíce prosazovala Natálie Vopěnková, autorka 18 branek, která s náskokem vede tabulku střelkyň celé soutěže. Výrazně ji tentokrát v této činnosti podporovala Eliška Kernerová, autorka 11 branek. A do střelecké listiny se dokázalo zapsat dalších 8 hráček, což je neméně potěšitelné.

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:

Rudolfová /br-1/ - Vopěnková 18, Kernerová 11, Saláková 5, Procházková 3, Jechová 2, Benešová 1, Danielová 1, Růžičková 1, Sixtová 1, Honzová, Vilimovská a Vlášková. Trenéři: Špírová Eva – Salák Alois ml.

Další výsledky poděbradského turnaje:

Hostivice – Poděbrady 29:10, Mělník – Bělá 20:19, Příbram - Poděbrady 27:11, Bělá – Hostivice 20:13, Příbram – Bělá 20:15.

A jak hodnotila sobotní dvě utkání trenérka SPARTY Eva Špírová ?

Do sobotního turnaje jsme odjely s jasným cílem vyhrát obě utkání, což se nám povedlo. Eliška Rudolfová opět uzamkla branku a svými neuvěřitelnými zákroky vyburcoval celý dívčí tým k důležitým výhrám. V letošní sezóně se povedlo holkám vytvořit výbornou partu. V téměř plné sestavě pravidelně 3x týdně trénují a i odjíždějí na turnajové zápasy. Přijďte všichni podpořit tým starších žákyň v domácím prostředí v sobotu 21.10.2023 od 9:00 na Klimešce, ať se holkám povede prodloužit neporazitelnou řadu 5 zápasů.